reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowe polisy inwestycyjne w ofertach banków

Nowe polisy inwestycyjne w ofertach banków

Towarzystwa we współpracy z bankami i pośrednikami finansowymi zaczynają znowu sprzedawać długoterminowe polisy inwestycyjne ze składką regularną. To zmiana, bo ostatnio na rynku królowały umowy na krótki termin.

- Powoli otwiera się rynek na długoterminowe polisy inwestycyjne, również sprzedawane w bankach - uważa Piotr Kuszewski, wiceprezes PZU Życie.

Dodaje, że według banków klienci zaczynają dobrze postrzegać inwestycje obliczone na dłuższy termin. Zdają sobie sprawę, że oprócz tego, co uzbierają w ZUS i w OFE, będą potrzebowali dodatkowych oszczędności na emeryturę.

- To też sposób na zdobycie klienta dla banku i ubezpieczyciela na dłuższy termin - mówi Piotr Kuszewski.

Produkty dla zamożnych

Jego firma wdrożyła taki produkt z Deutsche Bankiem i prowadzi rozmowy z innymi bankami. Zwraca uwagę, że na razie takie oferty są kierowane do zamożniejszych klientów.

Nieprzypadkowo takie długoterminowe polisy pojawiły się ostatnio w Deutsche Banku, który ma klientów z górnej półki, czy w ofertach Noble Banku i doradców finansowych, np. Open Finance czy Expander.

Oferowane przez te instytucje długoterminowe polisy inwestycyjne mają różne konstrukcje. Deutsche Bank na przykład oferuję polisę na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

- Jest on dostępny w dwóch wersjach przygotowanych przez Generali i PZU Życie, stąd terminy i opłaty są różne dla różnych wersji - mówi Sabina Salamon, rzecznik Deutsche Bank.

Produkt PZU Życie, choć jest odnawialną umową roczną, to w praktyce jest obliczony na więcej niż 10 lat, bo tylko wtedy wycofanie się z niego nie jest obarczone żadną opłatą. W Generali likwidacja polisy bez żadnych opłat jest możliwa dopiero od 11 roku.

Struktury na 15 lat

Zupełnie inną konstrukcję ma produkt, który został przygotowany przez TU Europa, a sprzedawany jest przez Noble Bank i Open Finance, a wkrótce również trafi do oferty Expandera.

To 15-letni produkt strukturyzowany ze składką regularną. Przy czym nowość w konstrukcji polega na tym, że w momencie podpisywania umowy deklarujemy wysokość środków, jakie chcemy zainwestować (minimum to 22,5 tys. zł), ale od razu musimy wpłacić tylko 20 proc. tej kwoty (co najmniej 4,5 tys. zł). Jednak inwestowana jest cała kwota (czyli minimum 22,5 tys. zł), bo klient dostaje coś na kształt kredytu. Tak jak w tradycyjnych strukturach klient ma 100-proc. gwarancję zwrotu wpłaconego kapitału. Zyski zależą od tego, jak zachowają się instrumenty wybrane do konstrukcji struktury.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Czublun Trębicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Doradztwo prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama