| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nabór wniosków o dofinansowanie usług elektronicznych

Nabór wniosków o dofinansowanie usług elektronicznych

Od poniedziałku przedsiębiorcy zainteresowani świadczeniem usług elektronicznych lub tworzeniem zintegrowanych systemów informatycznych mogą ubiegać się o wsparcie UE - informuje PARP.

Środki pochodzą z Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka".

Na dofinansowanie realizacji projektów umożliwiających świadczenie przez mikro i małych przedsiębiorców e-usług przeznaczonych jest 385,6 mln euro. Jeszcze w tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ma zamiar przeznaczyć na ten cel 123,6 mln zł.

"Biznes w internecie to najszybciej rozwijająca się część gospodarki, stąd działanie wspierające taką działalność. Zależy nam jednak na tym, aby firmy inwestowały w tworzenie usług elektronicznych, a nie tylko zakładały sklepy internetowe" - powiedziała PAP rzeczniczka PARP, Monika Karwat-Bury.

Małe firmy wdrażające usługi elektroniczne mogą liczyć na finansowanie do 85 proc. wydatków podlegających refundacji w ramach funduszy UE. Jednak wartość wydatków podlegających refundacji nie może przekroczyć kwoty 1 mln zł.

Nabór wniosków będzie prowadzony w trybie ciągłym aż do wyczerpania środków przewidzianych na 2008 rok. "Jeśli złożone wnioski przekroczą pulę, nabór może zostać wstrzymany" - zaznacza Karwat-Bury. Kolejne konkursy PARP planuje ogłosić na początku 2009 roku.

Ponadto PARP będzie przyjmował wnioski od mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy wraz z innymi firmami będą chcieli prowadzić biznes w formie elektronicznej.

"W takie projekty muszą się zaangażować co najmniej trzy firmy, które będą chciały zintegrować swoje systemy informatyczne lub wdrożyć nowy, umożliwiający automatyzację wymiany informacji" - wyjaśniła Monika Karwat-Bury.

W tym roku PARP przeznaczył na dofinansowanie tego typu projektów blisko 73,9 mln zł. Cały budżet na lata 2008-2013 to 460,8 mln euro. Przedsiębiorca zgłaszający swój projekt może maksymalnie otrzymać 2 mln zł wsparcia.

Nabór wniosków w działaniu dotyczącym biznesu elektronicznego B2B (business to business, czyli współpraca między firmami - PAP) potrwa do 15 października 2008 roku. Tegoroczna runda będzie miała charakter pilotażowy.

Podobnie jak w przypadku usług elektronicznych nabór może zakończyć się wcześniej, gdy łączna kwota złożonych wniosków przekroczy środki przewidziane na ten rok. Następny konkurs również zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

PARP przewiduje, że ocena wszystkich składanych wniosków o dofinansowanie z UE zajmie nie więcej niż 3 miesiące od daty ich złożenia.

Na mocy rozporządzenia MRR, PARP wspiera tworzenie i rozwój gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka" na lata 2007-2013.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »