reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PARP wybrała agencje, które rozdzielą fundusze

PARP wybrała agencje, które rozdzielą fundusze

W 12 województwach zakończył się już konkurs na regionalne instytucje finansujące. Wygrały agencje, które już dzieliły fundusze unijne w poprzednich latach.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kończy ponowny wybór regionalnych instytucji finansujących (RIF) w poszczególnych województwach. Będą on pomagały w dyspozycji kapitału unijnego z programu Innowacyjna Gospodarka. W grę wchodzi ponad 2 mld euro na lata 2008-2015.

RIF to miejsce, z którym blisko współpracują przedsiębiorcy korzystający z dotacji unijnych. To tu składają wnioski o dotacje oraz za ich pośrednictwem otrzymują zwroty poniesionych wydatków.

Konkurs zakończono już w 12 województwach. Wygrały instytucje, które pełniły funkcję RIF-ów przy podziale funduszy unijnych na lata 2004-2006. W dziesięciu regionach nie miały żadnej konkurencji. Tylko na Śląsku ofertę w konkursie złożyły dwa podmioty: Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego z Bielska-Białej. Wygrała ta pierwsza.

Ciekawostką jest rozstrzał w liczbie punktów zdobywanych przez poszczególne RIF. Jest to ocena ich możliwości w zakresie obsługiwania przedsiębiorców. Średni wynik uzyskany przez agencje, które zgłosiły się do konkursu, to 70 punktów na 100 możliwych. Najgorzej została oceniona Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, która została RIF-em dla województwa świętokrzyskiego - uzyskała tylko 42,5 pkt.

Konkurs w pozostałych regionach zostanie rozstrzygnięty po długim weekendzie. W trzech regionach zgłosiły się po dwie instytucje, chętne do zostania RIF-em. Z informacji GP wynika, że najciekawsza walka rozegra się w województwie opolskim. Do konkursu w nim zgłosiły się oprócz miejscowego RIF-u, agencje rozwoju regionalnego ze Śląska i Dolnego Śląska.

12 maja PARP rozpocznie pierwszy konkurs o przydział dotacji dla firm. Do podziału jest 1,5 mld zł. Do czasu podpisania umów z RIF-ami wnioski będzie przyjmować PARP.

W kolejnych naborach wnioski będą składane już w RIF-ach.

12 maja Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków o bezpośrednie dotacje dla firm

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama