| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Można uzyskać środki na 100 proc. wydatków

Można uzyskać środki na 100 proc. wydatków

200 tysięcy euro pomocy de minimis może otrzymać przedsiębiorca w ramach regionalnych programów operacyjnych.


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego określiło zasady udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych, które będą obowiązywały do końca 2013 roku. Przyznaje się ją na projekty realizowane w województwie objętym regionalnym programem operacyjnym. Pomoc może pokryć nawet 100 proc. tzw. wydatków kwalifikowanych związanych z realizacją projektu. Wydatki pomniejsza się o naliczony VAT, chyba że przedsiębiorca nie ma prawa do jego zwrotu albo odliczenia.


W odniesieniu do tych samych wydatków pomoc de minimis będzie sumowana z inną pomocą, np. z budżetu Unii Europejskiej niezależnie od jej formy i źródła.


Dlatego jej wartość brutto łącznie z inną pomocą de minimis udzieloną beneficjentowi w bieżącym i w dwóch poprzednich latach kalendarzowych nie może przekroczyć kwoty stanowiącej równowartość 200 tysięcy euro. Beneficjent prowadzący działalność gospodarczą w sektorze transportu drogowego może liczyć tylko na równowartość 100 tysięcy euro z tytułu pomocy otrzymanej w bieżącym i w dwóch poprzednich latach kalendarzowych. Pomoc de minimis udzielana jest na wniosek beneficjenta.


We wniosku beneficjent powinien podać swoją nazwę, wskazać tytuł, miejsce oraz cel realizacji projektu, opisać projekt i rezultat jego realizacji, określić planowaną datę rozpoczęcia i zakończenia realizacji projektu, a także wartość projektu i wydatki kwalifikowane. Wniosek musi zawierać również wnioskowaną kwotę dofinansowania.


Do wniosku należy dołączyć: zaświadczenie o pomocy de minimis otrzymanej w ciągu ostatnich trzech lat kalendarzowych, informacje o innej pomocy publicznej dotyczącej samych wydatków kwalifikowanych, niezależnie od jej formy i źródła, oraz sprawozdanie finansowe za ostatni rok obrotowy lub dokumenty, które pozwolą ocenić sytuację finansową beneficjenta pomocy.


MaŁgorzata Piasecka-Sobkiewicz

malgorzata.piasecka@infor.pl


Podstawa prawna

- Rozporządzenie ministra rozwoju regionalnego z 2 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych (Dz.U. nr 185, poz. 1317).

 

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Invado Sp. z o.o.

Producent stolarki drzwiowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK