reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ustawa w sprawie rad pracowniczych podpisana

Ustawa w sprawie rad pracowniczych podpisana

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę z 7 kwietnia "o informowaniu pracowników i przeprowadzania konsultacji z nimi" - podało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

Ustawa nakazuje tworzenie w przedsiębiorstwach rad pracowniczych. Ustawa obowiązuje pracodawców zatrudniających w swych firmach co najmniej 50 osób.W skład rady, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa (kategorie to: 50-250, 251-500 i powyżej 500 pracowników) wejść może 3, 5 lub 7 osób. Rady, o których mowa, mają reprezentować pracowników w kontaktach z pracodawcą, w tym pośredniczyć i pomagać w rozwiązywaniu ewentualnych konfliktów.Pracodawca zobowiązany jest do przekazywania radom informacji dotyczących: działalności i sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa, stanu, struktury, przewidywanych zmian odnośnie zatrudnienia, działań, które mogą powodować istotne zmiany w organizacji pracy lub podstawach zatrudnienia.Musi on również, zgodnie z ustawą, prowadzić konsultacje z pracownikami odnośnie wymienionych wyżej kwestii. Uniemożliwienie przez pracodawcę tworzenia rad pracowniczych w firmie, odmowa przekazywania im niezbędnych informacji lub prowadzenia konsultacji zagrożona jest ograniczeniem wolności lub grzywną.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama