REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Złoty w wąskim przedziale wahań, dług stabilny

REKLAMA

We wtorek złoty poruszał się w wąskim przedziale wahań, nieznacznie tylko umacniając się wobec euro i dolara. Na rynku długu również nie zanotowano większych zmian, chociaż, zdaniem analityków, cena obligacji dwuletnich podczas przetargu była niższa od spodziewanej.
Rynek walutowy na wtorkową redukcję stóp procentowych prawie nie zareagował. Nawet nerwowe oczekiwanie we wtorek na przedłużającą się decyzję RPP nie spowodowało znaczących zmian w kwotowaniach.

W środę około godziny 14.40 za euro płacono 3,7730 zł w porównaniu do 3,7790 zł za euro na otwarciu i 3,7830 zł za euro we wtorek na zamknięciu. Dolar kosztował 3,1550 zł względem 3,1630 zł oraz 3,1770 zł.

"Dzisiaj jest dość spokojna sesja, aczkolwiek złoty lekko się umocnił, około 1 grosz w porównaniu do otwarcia. To umocnienie jest większe do dolara, ale podyktowane jest to faktem, że dolar traci na świecie, także w porównaniu do innych walut" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

Sytuacja na rynku długu była w dużym stopniu determinowana przez aukcję obligacji dwuletnich OK0408. Ministerstwo Finansów sprzedało całą pulę tych papierów o wartości 1,8 mld zł. Średnia rentowność wyniosła 3,975 proc., natomiast popyt ukształtował się na poziomie 5.721,9 mln zł. Maksymalna cena obligacji wyniosła 923,50 zł, co dało rentowność na poziomie 3,886 proc. Średnia cena papierów osiągnęła 921,84 zł, a minimalna 921,31 zł, z rentownością 4,004 proc. Ostatni raz aukcja takich obligacji odbyła się na początku lutego. Wtedy resort sprzedał papiery o łącznej wartości 2,3 mld zł (licząc z przetargiem uzupełniającym). Średnia rentowność wyniosła 4,343 proc., a łączny popyt osiągnął 6 mld zł.

"Przetarg rozczarował. Wydawało się, że cena tych obligacji podczas przetargu może być wyższa" - powiedział Andrzej Michałowski z PKO BP.

Po ogłoszeniu wyników przetargu, około 14.45, rentowność dwuletnich obligacji OK1207 wynosiła 3,98 proc. w porównaniu do 4,06 proc. rano i 3,99 proc. we wtorek wieczorem, pięcioletnich DS1110 4,30 proc. względem 4,41 proc. i 4,37 proc., a dziesięcioletnich DS1015 4,50 proc. w odniesieniu do 4,54 proc. oraz 4,59 proc.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA