REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Złoty mocniejszy wskutek eurodolara

REKLAMA

Złoty zyskał na środowym otwarciu w ślad za umacniającym się euro wobec dolara. W ciągu dnia może być testowany poziom 3,95 za euro, jednak zamknięcie nie powinno być dużo niższe od tego poziomu.
Mocny powinien być też środowy rynek obligacji. W środę około 9.10 za euro płacono 3,96 zł wobec 3,97 zł we wtorek na zamknięciu, a dolara wyceniano na 3,3470 zł wobec 3,3870 zł.

Odchylenie od dawnego parytetu wynosiło 14,0 proc. po jego mocnej stronie wobec 13,4 proc. we wtorek. Za euro płacono 1,1830 dolara wobec 1,1750 we wtorek na zamknięciu.

"Złoty się umacnia w ślad za umacniającym się euro na rynku londyńskim. Jesteśmy blisko poziomu wsparcia 3,93-3,95 wobec euro. Poziom 3,95 za euro może być dziś testowany, ale zamknięcie nie powinno być dużo niższe" - powiedział Andrzej Krzemiński diler Banku BPH.

Dolar słabnie na świecie, bo zmniejszyły się oczekiwania na dalsze podwyżki stóp w USA. Opublikowany we wtorek protokół z ostatniego posiedzenia Komisji Otwartego Rynku Fed wykazał, że członkowie Komisji nadal niepokoją się o skutki wysokich cen energii, które mogą pobudzić inflację na szeroką skalę, ale nie są już raczej skłonni do dalszego podwyższania stopy procentowej.

Na otwarciu umocnił się także rynek obligacji.

"Rynek jest mocny, bo jest popyt na polskie papiery, poza tym rynki bazowe, w tym niemiecki są silne. Inwestorzy przygotowują się do tego, że zbliża się koniec cyklu podwyżek stóp w USA. Rynek będzie w środę rosnący" - Powiedział Tomasz Terelak z Millennium.

W środę około 9.15 dochodowość dwuletnich papierów dłużnych wynosiła 4,74 proc. wobec 4,79 proc. we wtorek, pięcioletnich na poziomie 5,13 proc. wobec 5,19 proc., a dziesięcioletnich wynosiła 5,32 proc. wobec 5,35 proc.

W środę najważniejszym wydarzeniem na rynku obligacji będzie aukcja zamiany organizowana przez resort finansów. Ministerstwo Finansów na środowym przetargu zamiany zamierza odkupić obligacje PS0206, OK0406 i PS0506 za 23.780,325 mln zł. W zamian MF chce sprzedać obligacje OK1207,DS1110.

W opinii dilerów przed aukcją może być spadek cen, a po niej możliwa jest lekka zwyżka, choć do dużych wzrostów nie ma powodów.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

REKLAMA

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

REKLAMA

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA