reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 9,5 mln euro na aktywizację gospodarczą

9,5 mln euro na aktywizację gospodarczą

Opiewający na 9,5 mln euro projekt aktywizacji gospodarczej Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic zrealizują oba "poprzemysłowe" miasta dzięki dofinansowaniu ich wspólnego przedsięwzięcia z funduszu PHARE.

W Ostrowcu przebudowane zostaną obiekty po hutniczej szkole przyzakładowej, natomiast w Starachowicach powstanie 36-kilometrowy kolektor sanitarny Zgodnie z podpisanym w tej sprawie porozumieniem samorządów obu miast, Ostrowiec zainwestuje około 14 milionów złotych, natomiast Starachowice ponad 17 mln zł - poinformowano w ostrowieckim Urzędzie Miejskim.



Według prezydenta Ostrowca Jana Szostaka, na terenie byłej szkoły przyzakładowej powstaną m.in. ośrodek aktywizacji zawodowej i centrum biurowo-konferencyjne. Zaprojektowano również salę wystawienniczo-promocyjną, pomieszczenia biurowe oraz miejsca noclegowe. Roboty rozpoczną się we wrześniu, a ich zakończenie zaplanowano na przełom lipca i sierpnia przyszłego roku.



W Starachowicach, wybudowana zostanie w ramach projektu 36- kilometrowa sieć kanalizacji sanitarnej. Jak podkreśla prezydent miasta Sylwester Kwiecień, odprowadzenie ścieków obejmie tereny rekreacyjne przy akwenach "Piachy" i "Lubianka", które są chętnie odwiedzane nie tylko przez starachowiczan.



Starachowice i Ostrowiec to ośrodki o największym w regionie świętokrzyskim bezrobociu. Samorządy obu gmin zapowiedziały starania o zwiększenie udziału funduszu PHARE w ich projekcie.



Plan aktywizacji obu miast jest pierwszą w historii województwa wspólną inicjatywą dwóch sąsiadujących gmin, której realizacja pochłonie tak dużą kwotę.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama