| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 9,5 mln euro na aktywizację gospodarczą

9,5 mln euro na aktywizację gospodarczą

Opiewający na 9,5 mln euro projekt aktywizacji gospodarczej Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic zrealizują oba "poprzemysłowe" miasta dzięki dofinansowaniu ich wspólnego przedsięwzięcia z funduszu PHARE.

W Ostrowcu przebudowane zostaną obiekty po hutniczej szkole przyzakładowej, natomiast w Starachowicach powstanie 36-kilometrowy kolektor sanitarny Zgodnie z podpisanym w tej sprawie porozumieniem samorządów obu miast, Ostrowiec zainwestuje około 14 milionów złotych, natomiast Starachowice ponad 17 mln zł - poinformowano w ostrowieckim Urzędzie Miejskim.Według prezydenta Ostrowca Jana Szostaka, na terenie byłej szkoły przyzakładowej powstaną m.in. ośrodek aktywizacji zawodowej i centrum biurowo-konferencyjne. Zaprojektowano również salę wystawienniczo-promocyjną, pomieszczenia biurowe oraz miejsca noclegowe. Roboty rozpoczną się we wrześniu, a ich zakończenie zaplanowano na przełom lipca i sierpnia przyszłego roku.W Starachowicach, wybudowana zostanie w ramach projektu 36- kilometrowa sieć kanalizacji sanitarnej. Jak podkreśla prezydent miasta Sylwester Kwiecień, odprowadzenie ścieków obejmie tereny rekreacyjne przy akwenach "Piachy" i "Lubianka", które są chętnie odwiedzane nie tylko przez starachowiczan.Starachowice i Ostrowiec to ośrodki o największym w regionie świętokrzyskim bezrobociu. Samorządy obu gmin zapowiedziały starania o zwiększenie udziału funduszu PHARE w ich projekcie.Plan aktywizacji obu miast jest pierwszą w historii województwa wspólną inicjatywą dwóch sąsiadujących gmin, której realizacja pochłonie tak dużą kwotę.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »