reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Skala możliwych obniżek stóp jest znaczna

Skala możliwych obniżek stóp jest znaczna

Mirosław Pietrewicz z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że skala możliwych obniżek stóp jest znaczna, a łagodne nastawienie w polityce pieniężnej powinno się utrzymać do końca tego roku. Jego zdaniem inflacja w czerwcu spadła do około 1,3 proc. z 2,5 proc. w maju.

 "Nie po to się zmienia nastawienie po dwóch miesiącach obowiązywania nastawienia neutralnego, aby je znowu po miesiącu zmieniać. Poza tym nie obserwujemy zmiany warunków makroekonomicznych, które by skłaniały do zmiany nastawienia. To powinno być bardziej stabilne w dającej się przewidzieć przyszłości - mówię o tym roku - nie powinno się odchodzić od tego nastawienia" - powiedział Mirosław

Pietrewicz."Będzie się to (możliwe obniżki stóp) rozwijało w zależności od tego, jak będzie inflacja i jednocześnie tempo wzrostu gospodarczego, zwłaszcza inwestycji. Jeśli inwestycje w II półroczu nie ruszą, a inflacja nadal będzie spadała, jak to zakładamy obecnie, to będzie się rozszerzało pole do obniżek stóp (...) Obecnie możliwa skala obniżek stóp jest jeszcze znaczna" - dodał Pietrewicz.W opinii członka RPP inflacja w czerwcu spadła do około 1,3 proc. z 2,5 proc. w maju."Inflacja w czerwcu może być poniżej 1,5 proc. Myślę, że będzie to nawet na poziomie 1,3 proc." - powiedział Pietrewicz.PP obniżyła w czerwcu stopy procentowe o 50 pkt bazowych i zmieniła nastawienie na łagodne, co oznacza, że istnieje większe prawdopodobieństwo obniżek stóp procentowych niż podwyżek. RPP zbiera się na posiedzeniu 26-27 lipca.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama