Kategorie

Rejestracja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dopisanie współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego: jak załatwić formalności? Warto dobrze przygotować się do wizyty w wydziale komunikacji.
Brak tabliczki znamionowej w przyczepie? Kierowcę czeka wizyta w wydziale komunikacji, stacji kontroli pojazdów i znowu wydziale komunikacji.
Zastaw rejestrowy na samochodzie. Jak sprawdzić czy używane auto nie jest obciążone prawami osób trzecich? Są na to tak naprawdę trzy sposoby.
Bez względu na rodzaj kasy przedsiębiorca ma obowiązek dokonania jej fiskalizacji i uzyskać numer ewidencyjny. Jak zarejestrować kasę fiskalną? Kto może to zrobić? Ile to kosztuje?
Wyrejestrowanie pojazdu z powodu kasacji za granicą. Czyli formalności należy dopełnić po złomowaniu za granicą auta zarejestrowanego w Polsce.
Nalepka kontrolna na szybie pojazdu: gdzie ją przykleić? I jak ją przykleić? Przygotowaliśmy zestaw praktycznych porad.
Mandat za dwie naklejki na szybie. Czy jest możliwy? I ile może wynosić? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.
Rejestracja nowego samochodu online już 4 czerwca 2021 roku stanie się faktem. Niestety są pewne ograniczenia. Jakie? Sprawdźmy.
Jak zdobyć czarne tablice rejestracyjne? Choć zadanie jest trudne, nie wydaje się niemożliwe. Są jednak pewne warunki, które musi spełnić auto. Jakie?
Czy czarne tablice rejestracyjne są legalne? Czy cały czas można na nich jeździć po drogach? Poszukajmy odpowiedzi na to pytanie.
Rejestracja pojazdu: koronawirus ogranicza dostęp do urzędu. A to może oznaczać brak możliwości przerejestrowania samochodu i karę od starosty.
Jak zachować czarne tablice rejestracyjne? Choć powinny zostać wymienione podczas zmiany właściciela, kierowcy znaleźli na to sposób. Jaki?
Do kiedy były czarne tablice rejestracyjne? I czy takie oznaczenia są nadal legalne? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
Małe tablice rejestracyjne: indywidualne dobrane numery są możliwe w ich przypadku? Poszukajmy odpowiedzi na to pytanie.
Ile czasu na przerejestrowanie auta? 2021 r., koronawirus i nowe-stare zasady! Czy termin wyznaczony przez urzędników nie jest zbyt krótki?
Trzecia tablica rejestracyjna: wniosek, opłaty i terminy. Dziś opowiemy o wszystkim, co musisz wiedzieć starając się o trzecią tablicę rejestracyjną.
Czy trzeba zmieniać tablice rejestracyjne po zakupie auta 2021 r.? To pytanie, które zadajemy dziś. Poszukajmy odpowiedzi w obowiązujących przepisach.
Skróty państw na tablicach rejestracyjnych: jakie są, jak je rozszyfrować i czym tak właściwie jest euroband? O tym opowiemy dziś.
Jakie są dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z Niemiec kupionego w komisie? Lista nie jest krótka, ale jej skompletowanie powinno być łatwe.
Koszt rejestracji samochodu z zagranicy? Czyli na jaki wydatek musi się przygotować kierowca wybierający auto pochodzące z importu?
Naklejka na tablicy rejestracyjnej jest konieczna do homologowania oznaczeń. Ile kosztuje naklejka legalizacyjna na tablicy rejestracyjnej?
Sprzedaż auta bez tablic? Tak, jest możliwa. Sprzedawca i kupujący muszą jednak wiedzieć, że rodzi to pewne problemy.
Małe tablice rejestracyjne to wyjście w stronę pojazdów sprowadzonych np. z USA. Czy w ich przypadku może się starać o wydanie dodatkowej tablicy?
Zgłoszenie zakupu samochodu to obowiązek kupującego. Ma na to 30 dni. Co z kolejkami w urzędach? Te da się ominąć zgłaszając zakup online.
Rejestracja osób prawnych w Rosji od 25 listopada 2020 r. odbywa się na nowych zasadach. Jakie zmiany wprowadzono? Jak powinien wyglądać statut lub umowa spółki? Co z adresami osób fizycznych i osoby prawnej?
Nalepka z numerem rejestracyjnym zostanie zlikwidowana. To już oficjalne! Kiedy? No i tu zaczyna się pewien problem...
Rejestracja samochodu w ciągu 30 dni, czyli od 1 stycznia 2021 roku powraca stary obowiązek. 180 dni mają tylko ci, którzy kupią auto do 31 grudnia.
Czasowa rejestracja pojazdu została znowelizowana 4 grudnia 2020 roku. Co oznaczają zmiany i jakie uprawnienia dają kierowcom?
Zakup samochodu bez karty pojazdu może nie stanowić żadnego problemu, ewentualnie stać się zasadniczą przeszkodą. Co zrobić w tej sytuacji?
Czasami kierowcy zdejmują oznaczenia świadomie. Czasami te są gubione w czasie jazdy. Warto wiedzieć jaki jest mandat za brak tablicy rejestracyjnej.
Czas na przerejestrowanie samochodu jest kluczowy. Po jego przekroczeniu kierowcy grozi 1000 złotych grzywny! Ile czasu ma nabywca?
Kierowcy mogą zdecydować się na czasowe wycofanie z ruchu pojazdu. Co to oznacza pod kątem obowiązkowego ubezpieczenia OC? Sprawdźmy.
Kiedy wolno zamawiać małe tablice rejestracyjne? Ile one kosztują? I jakie kary grożą za ich zakup bez ustawowej przesłanki? O tym w naszym materiale.
Na polskich drogach zaczynają się pojawiać zielone tablice rejestracyjne. W jakich autach się pojawiają, co oznaczają i ile kosztują?
Elektryki powoli stają się elementem rzeczywistości motoryzacyjnej w Polsce. Jak zatem wygląda rejestracja samochodów elektrycznych?
Koronawirus ograniczył dostęp do urzędów. A co to oznacza z punktu widzenia kary za nieprzerejestrowanie samochodu? Sprawdźmy.
Od kilku lat zapowiadana jest likwidacja karty pojazdu. Tylko czy to akurat stanie się w roku 2021? Sprawdźmy.
Otrzymałeś samochód i chcesz wiedzieć czym jest rejestracja samochodu z darowizny? Zobacz jak wygląda procedura.
Dziś przeanalizujemy przypadek, w którym kierowca postanowi sprzedać samochód za granicę. I o ile sam fakt zbycia auta może cieszyć, kwestia późniejszych formalności już nie jest taka prosta… Wyrejestrowanie wymaga pamiętania o kilku kwestiach.
Chcesz założyć w aucie bagażnik na hak, ale boisz się że zasłoni numer rejestracyjny? Od kilku lat jest pewne wyjście. Kierowca ma możliwość wyrobienia dodatkowej tablicy rejestracyjnej.
Dziś powiemy o tym jak wygląda procedura w przypadku czasowego wycofania pojazdu z ruchu. Wskażemy jakich typów środków transportu dotyczy, co tak naprawdę oznacza, jak się o nią starać i ile wynosi opłata.
Posłowie głosowali w piątek za nowelizacją Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy wprowadzą kilka nowości. Jedną z najważniejszych jest brak obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy w czasie prowadzenia auta.
System informatyczny działa bez zarzuty, tym samym termin zgłoszenia do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych upływa 17 lipca.
Przez awarię systemu informatycznego przedsiębiorcy otrzymali więcej czasu na wpisanie się do nowego Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.
To ostatni dzwonek, aby wpisać firmę do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Obowiązek zgłoszenia dotyczy spółek, które zostały wpisane do KRS przed dniem wejścia w życie przepisów o CRBR, tj. przed 13 października 2019 r.
Obowiązek zgłoszenia dotyczy spółek, które zostały wpisane do KRS przed dniem wejścia w życie przepisów o CRBR, tj. przed 13 października 2019 r.
Firmy mają dużo wygodniej. Czasowa rejestracja pojazdu 2020 sprawia, że przedsiębiorca może wyrobić jedną tablicę rejestracyjną i montować ją na kilku pojazdach.
Obecnie na kierowców, którzy nie zgłosili zakupu, sprzedaży lub złomowania auta nie czekają żadne konsekwencje. To jednak niedługo się zmieni. Nowe przepisy pozwolą na nałożenie kary do 1000 złotych.
Nowe małe tablice rejestracyjne zostały wprowadzone w lipcu ubiegłego roku. Miał to być ukłon dla posiadaczy samochodów sprowadzonych z Japonii i USA, w których nie ma miejsca na dużą standardową tablice rejestracyjną
Usunięcie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby pojazdu może przysporzyć kłopotów. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby.