| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Budowanie zespołu > Daj się zauważyć! Bądź online!

Daj się zauważyć! Bądź online!

Poszukujesz nowych kandydatów do pracy w swojej firmie, ale akcja rekrutacyjna nie spełnia twoich oczekiwań? Chcesz, aby więcej osób dowiedziało się o twojej działalności, jednak środki finansowe nie pozwalają ci na drogą kampanię reklamową? Jest proste rozwiązanie! Wejdź do wirtualnego świata i wykreuj się przez social media!

Ludzie przeszukują zasoby sieci z różnych powodów, dlaczego więc nie wykorzystać tego, by pokazać się światu? Jedną z najpopularniejszych i najtańszych metod jest prowadzenie fanpage’a firmy na portalu społecznościowym. Warto wybrać popularną stronę, która może pochwalić się wieloma zróżnicowanymi użytkownikami, jak np. Facebook. Od momentu powstania portal szczyci się dużą sympatią internautów, którzy potrafią spędzać na nim wiele godzin dziennie. Z tego powodu poza standardowymi kontami użytkowników możemy znaleźć tam rozmaite reklamy usług, prezentacje firm, oferty szkoleń etc. Warto jednak pamiętać, że samo stworzenie konta nie gwarantuje nam zainteresowania potencjalnych klientów czy kandydatów do pracy. Co zrobić, aby zostać zauważonym? O tym kilka słów poniżej.

Zobacz serwis: Zarządzanie

Pierwszy krok – tworzymy konto

Przestrzeń Facebooka daje nam duże możliwości dotarcia do poszczególnych odbiorców. Wiele firm marketingowych oferuje prowadzenie takich fanpage’ów, jednak jeżeli nie stać cię na taką usługę, równie dobrze możesz zrobić to sam. Zacznij od podstaw, czyli od wystroju graficznego. Facebook wprowadził opcję stworzenia tła, które pozwala na większą personalizację profilu. Jeżeli na zdjęcie profilowe wybierzesz logo swojej firmy, znajdź tło powiązane z tematyką twojej działalności – może to być grupa uśmiechniętych fachowców, zadowoleni rodzice lub urocze zwierzaki. Ważne, by tło za bardzo nie kontrastowało z twoim zdjęciem profilowym oraz miało jakieś powiązanie z celem, jaki przyświecał utworzeniu konta.

Następny etap to zagospodarowanie tablicy. Nie warto wrzucać na nią tych samych informacji, które pojawiają się na stronie firmy. Zamiast tego postaraj się o jakieś ciekawe treści, dodatkowe dane o twojej działalności. Może to być wiadomość o kolejnej rocznicy powstania twojego przedsiębiorstwa, interesujący artykuł odnoszący się do dziedziny, którą się zajmujesz, a czasem nawet zabawny obrazek. Kolejną rzecz, o której warto pamiętać, stanowi komunikacja z potencjalnymi odbiorcami. Pilnuj, by na twoim profilu pojawiały się wpisy z ustaloną przez ciebie częstotliwością. W prowadzeniu firmowego Facebooka istotne jest nawiązywanie kontaktów np. przez inicjowanie dyskusji pod wrzuconymi zdjęciami, obrazkami bądź przez dodawanie statusów zachęcających do rozpoczęcia wymiany opinii.

Pamiętaj, że twoją siłę stanowią fani, a im ich więcej, tym liczniejsza grupa osób, która dowie się o twojej działalności. Liczba ludzi, która poznaje twój profil to nie tylko statystyka kliknięć opcji Lubię to, ale również ich znajomi, którzy na swojej tablicy widzą posty polubione przez kolegów i koleżanek. Co zrobić, aby zjednać sobie więcej fanów? Jednym z pomysłów jest zorganizowanie konkursu. Możemy np. zaproponować użytkownikom Facebooka wymyślenie hasła reklamowego dla nas. Osoby biorące udział w tym wydarzeniu powinny dobrze się bawić, pozwolić sobie na kreatywne działania oraz na współpracę ze znajomymi np. przez wspólne zbieranie lajków. Taka akcja nie powinna trwać dłużej niż miesiąc, gdyż w innym wypadku gracze mogą się znudzić. Należy zadbać o atrakcyjność i dynamikę naszego przedsięwzięcia. Jeżeli możesz pozwolić sobie na pewien wydatek, to warto również zastanowić się nad opcją reklamy na Facebooku, w której określa się ramy odbiorców, tj. płeć, wiek czy obszar zamieszkania. Dzięki temu masz pewność, że trafisz do osób, na których najbardziej ci zależy.

Zobacz: Komentarze na Facebooku a prawa autorskie

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Wajda

Księgowa, właścicielka biura rachunkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »