| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Pracownik i ZUS > Szukaj pracy po wakacjach

Szukaj pracy po wakacjach

W okresie powakacyjnym znajdziemy więcej ofert pracy. Jest to świetny moment na poszukiwanie nowego pracodawcy.

W czasie jesieni wiele firm zaczyna realizować nowe projekty i wykorzystuje niewykorzystane w ciągu roku budżety. W ostatnim kwartale zacznie pojawiać się więcej ofert pracy, szczególnie dla specjalistów w sektorze produkcyjnym.

Dostępność ofert pracy zależy od charakteru regionu. Branża motoryzacyjna jest bardzo silna na Śląsku. Firmy, które podczas wakacji spowolniły cykl produkcyjny, wznowią cykl na jesieni i będą zatrudniały nowych pracowników. Wzrost zatrudnienia wiąże się również ze wzrostem zamówień. Na południu i Dolnym Śląsku pojawiło się kilku nowych inwestorów, którzy rozpoczynają rekrutację.

Zakładamy firmę – podatki i składki ZUS

Coraz więcej procesów produkcyjnych jest przenoszonych z zagranicy do Polski, a to sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy. Dynamicznie rozwijają się działy jakości oraz centra R&D. Budowa nowych fabryk i rozbudowa już istniejących powoduje, że aktywnie poszukiwani są kierownicy produkcji, jakości, logistyki, zakupów, utrzymania ruchu oraz inżynierowie. Dużą szansę na znalezienie pracy mają kandydaci z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, a w wielu przypadkach także ze znajomością drugiego języka m.in. niemieckiego czy rosyjskiego. Jest również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców. Coraz więcej ofert pracy mogą znaleźć specjaliści z uprawnieniami i certyfikatami: mechanicy, elektrycy, lakiernicy, operatorzy wózków widłowych czy spawacze.

Szukając pracy należy uzbroić się jednak w cierpliwość, gdyż pracodawcy coraz dokładniej sprawdzają kandydatów, w związku z czym procesy rekrutacyjne się wydłużają. Jest więcej etapów rekrutacji, a ostateczna decyzja jest podejmowana po głębokiej analizie kandydatur. Aplikując na daną ofertę trzeba przygotować się na to, że rekrutacja może potrwać nawet kilka miesięcy. Pracodawcy chcą mieć pewność, że zatrudniają właściwą osobę.

Dotacje i mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »