reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Znajdź niewidoczny nośnik danych (Windows XP)

Znajdź niewidoczny nośnik danych (Windows XP)

Czy doświadczyłeś już sytuacji, w której po podłączeniu nośnika danych do portu USB nie możesz go odnaleźć na liście dysków i napędów w systemie Windows XP? Mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Sytuacja z brakiem widoczności w systemie Windows XP nośnika danych podłączonego do portu USB związana jest zazwyczaj z dużą ilością zewnętrznych twardych dysków, czytników kart pamięci oraz innych nośników danych. Windows XP przydziela nowemu nośnikowi danych literę dysku, która jest już zajęta. Taka sytuacja ma również miejsce, gdy użytkownik posiada połączenia z dyskami sieciowymi.

Rozwiązaniem tego problemu może być zmiana litery dysku dla podłączonego właśnie nośnika danych. W tym celu wykonaj poniższe kroki.

1. Po naciśnięciu prawym klawiszem myszy na ikonie Mój komputer z menu kontekstowego wybierz polecenie Zarządzaj

2. W oknie Zarządzanie komputerem wybierz pozycję Zarządzanie dyskami

3. Panel po lewej stronie zawiera listę wszystkich twardych dysków z podziałem na partycje. Powinieneś tam znaleźć również podłączony przed chwilą nośnik danych. Po naciśnięciu na nim prawym klawiszem myszy, z menu kontekstowego wybierz polecenie Zmień literę dysku i ścieżki

4. Po naciśnięciu przycisku Zmień w następnym oknie, z rozwijanej listy wybierz inną literę, która zostanie przydzielona nowemu nośnikowi danych. Upewnij się wcześniej, że nie jest już zajęta.

5. Pojawi się komunikat ostrzegawczy o zmianie litery dysku z prośbą o potwierdzenie. Należy zatwierdzić. Jeśli masz włączoną funkcję Autoodtwarzanie, po chwili powinno pojawić się jej okno.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama