| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Znajdź niewidoczny nośnik danych (Windows XP)

Znajdź niewidoczny nośnik danych (Windows XP)

Czy doświadczyłeś już sytuacji, w której po podłączeniu nośnika danych do portu USB nie możesz go odnaleźć na liście dysków i napędów w systemie Windows XP? Mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Sytuacja z brakiem widoczności w systemie Windows XP nośnika danych podłączonego do portu USB związana jest zazwyczaj z dużą ilością zewnętrznych twardych dysków, czytników kart pamięci oraz innych nośników danych. Windows XP przydziela nowemu nośnikowi danych literę dysku, która jest już zajęta. Taka sytuacja ma również miejsce, gdy użytkownik posiada połączenia z dyskami sieciowymi.

Rozwiązaniem tego problemu może być zmiana litery dysku dla podłączonego właśnie nośnika danych. W tym celu wykonaj poniższe kroki.

1. Po naciśnięciu prawym klawiszem myszy na ikonie Mój komputer z menu kontekstowego wybierz polecenie Zarządzaj

2. W oknie Zarządzanie komputerem wybierz pozycję Zarządzanie dyskami

3. Panel po lewej stronie zawiera listę wszystkich twardych dysków z podziałem na partycje. Powinieneś tam znaleźć również podłączony przed chwilą nośnik danych. Po naciśnięciu na nim prawym klawiszem myszy, z menu kontekstowego wybierz polecenie Zmień literę dysku i ścieżki

4. Po naciśnięciu przycisku Zmień w następnym oknie, z rozwijanej listy wybierz inną literę, która zostanie przydzielona nowemu nośnikowi danych. Upewnij się wcześniej, że nie jest już zajęta.

5. Pojawi się komunikat ostrzegawczy o zmianie litery dysku z prośbą o potwierdzenie. Należy zatwierdzić. Jeśli masz włączoną funkcję Autoodtwarzanie, po chwili powinno pojawić się jej okno.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Strama

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK