reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Samouczek

Prywatny interfejs (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Wygląd Windows Media Playera możemy zmieniać na wiele sposobów za pomocą tak zwanych skórek. Odtwarzacz zawsze uruchamia się w ostatnim używanym widoku, więc jeśli korzysta z niego więcej osób, ciągłe zmienianie skórki może być denerwujące. Zobaczymy, jak temu zaradzić. »

Sterujemy Media Playerem z paska startowego (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeśli korzystamy z Windows Media Playera do odtwarzania muzyki, to konieczność utrzymywania otwartego okna programu jest na dłuższą metę denerwujące. »

Włączamy automatyczną synchronizację (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeżeli słuchając muzyki w Media Playerze podłączamy do komputera pamięć USB, to program traktując ją jak odtwarzacz MP3, próbuje zsynchronizować nośnik i nagrać na niego brakujące utwory. Oto jak wyłączyć tę funkcję. »

Wyszukiwanie wg. roku wydania (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeśli nasza biblioteka multimediów pęka w szwach od zgromadzonych plików, przydaje się wbudowana funkcja szukania, która pozwala na znalezienie konkretnego utworu, albumu lub wykonawcy. »

Chronimy wiadomości hasłem ( Outlook Express)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeżeli nasz domowy komputer ma wielu użytkowników, to pewnie nie chcielibyśmy, by czytali naszą pocztę. Zabezpieczmy więc hasłem dostęp do Outlook Expressa. »

Wstawiamy efektowny podpis (Outlook Express)

Aktualizacja: 18.04.2011

Chcąc aby nasze dane kontaktowe wyróżniały się na tle tekstu wiadomości, zastosujmy następującą sztuczkę. »

Własne tło wiadomości (Outlook Express)

Aktualizacja: 18.04.2011

Zamiast standardowej papeterii dostępnej w programie pocztowym, jako tło wiadomości możemy użyć dowolnego pliku graficznego. »

Prywatne przeglądanie stron ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Surfując po Internecie, pozostawiamy ślady, dlatego nowy Internet Explorer ma funkcję InPrivate. Kiedy z niej korzystamy, nikt nie może sprawdzić jakie strony przeglądaliśmy. Dla wygody możemy stworzyć nowy skrót, dzięki któremu Internet Explorer od razu będzie się uruchamiał z włączoną funkcją InPrivate. »

Blokujemy ściąganie plików ze stron WWW ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeżeli nie chcemy aby wybrani użytkownicy naszego komputera, na przykład dzieci pobierali pliki z Internetu za pomocą Internet Explorera powinniśmy zastosować poniższą poradę. »

Dźwiękowe powiadomienie o kanale RSS ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Aby nie przeoczyć kanałów RSS na przeglądanych stronach, ustawmy powiadomienie o ich dostępności za pomocą sygnału dźwiękowego. »

Zapisujemy zapytania ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeśli musimy przerywać pracę przy komputerze, a nie chcemy stracić np. listy wyników wyszukiwania w Google musimy zapisać nasz stan w wyszukiwarce na pulpicie. »

Częstsza aktualizacja wiadomości (Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Standardowo Internet Explorer aktualizuje kanały RSS tylko raz dziennie. Aby przez cały czas być na bieżąco musimy zmienić standardowe ustawienia. »

Subskrybowanie kanałów RSS ( Internet Explorer 7/8 )

Aktualizacja: 18.04.2011

Wiele serwisów internetowych oferuje regularnie aktualizowane wiadomości w formie kanałów RSS. Zobaczymy jak subskrybować kanał RSS ze strony www.infor.pl »

Ikony pulpitu zawsze pod ręką ( Windows XP / Vista)

Aktualizacja: 18.04.2011

Kiedy mamy otwartych wiele okien programów, to aby kliknąć na ikonę na pulpicie, musimy albo zminimalizować kolejne okna, albo użyć przycisku „Pokaż pulpit” na pasku szybkiego uruchamiania. »

Poprawnie wyłączamy komputer (Windows Vista)

Aktualizacja: 18.04.2011

Przycisk Wyłącz w menu startowym systemu nie wyłącza komputera, tylko przełącza go w tryb niskiego poboru energii , w którym komputer nie przestaje zużywać prądu. Aby nasz komputer po kliknięciu na ikonę wyłączenia faktycznie to robił musimy zmienić domyślną konfigurację. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama