reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak resetować połączenie sieciowe?

Jak resetować połączenie sieciowe?

Ręczne wpisywanie poleceń to zmora dla większości użytkowników, którzy przyzwyczajeni są do komfortu obsługi myszką. Niestety w systemie Windows istnieją funkcje, do których nie sposób dostać się jedynie za pomocą gryzonia. Jednym z takich poleceń jest Ipconfig, które pomaga wznowić połączenie sieciowe.

Aby wywołać konsolę tekstową w systemie Windows XP, naciskamy klawisze Windows i R. Ta sama kombinacja klawiszy zadziała również w Windowsie Vista i 7, jednak w tych systemach można to zrobić bezpośrednio w polu wyszukiwania, które pojawi się po kliknięciu przycisku Windows (Start). 

Zobacz również: Komputer-foto - Podstawowe narzędzia

Jeśli te operacje nie przynoszą skutku, konieczne jest uruchomienie konsoli tekstowej z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, logujemy się w systemie na koncie administratora lub klikamy na menu Start (Windows XP) lub przycisk Windows (Vista i Windows 7), następnie otwieramy menu Wszystkie programy | Akcesoria. Następnym krokiem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie wskazanie polecenia Uruchom jako administrator.

Gdy już będziemy mieli otwartą konsolę sieciową wpisujemy odpowiednią komendę. Komenda ipconfig /All wyświetla pełne informacje o konfiguracji sieci. Podaje między innymi adres IP komputera i rutera (ewentualnie bramki), jak również fizyczny adres MAC karty sieciowej. Za pomocą komend ipconfig /release oraz ipconfig /renew możemy również całkowicie zresetować i ponownie nawiązać połączenie sieciowe. Powyższa operacja okazuje się bardzo przydatna szczególnie w przypadku częstych problemów sieciowych. 

Zobacz również: Komputer - Netbook

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Problem z siecią? Zrestartuj połączenie.
Problem z siecią? Zrestartuj połączenie.

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama