reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Modele cenowe reklamy internetowej

Modele cenowe reklamy internetowej

Reklama w internecie stanowi dla wielu firm podstawę działalności marketingowej. W kilku krajach nakłady na nią przebiły już nakłady przeznaczone na reklamę w telewizji. Jeśli chcemy aby i nasza firma zaistniała w świadomości internautów powinniśmy dowiedzieć się ile przyjdzie nam za to zapłacić.

Najpopularniejsze modele cenowe reklamy internetowej to: 

CPM (Cost Per Mille)

Opłata za 1000 emisji danej reklamy. Jest to model najbardziej rozpowszechniony, pozwala z góry ustalić za co dokładnie płaci reklamodawca. Jedna emisja reklamy (odsłona) oznacza jednokrotne zaprezentowanie reklamy internaucie. Czas trwania odsłony uzależniony jest od czasu przebywania na konkretnej stronie, lub długości trwania animacji.

Jak mylna reklama wpływa na postrzeganie serwisu przez internautę?

Reklama w mobilnym Internecie – jak przewidzieć reakcję odbiorcy?

CPA (Cost Per Action)

W tym modelu płata od osoby, która się reklamuje w modelu CPA, będzie pobierana dopiero, gdy po obejrzeniu jego reklamy użytkownik wykona określoną akcję, (np. wypełni formularz na stronie, dokona zakupu w sklepie internetowym, zapisze się na newsletter itp.).

PPC (Pay per click)

Jest rodzajem reklamy internetowej, której kluczowa rola polega na płatności za kliknięcie, a  nie za jego wyświetlenie. Osoba reklamująca swoją firmę bądź usługi płaci za każdego użytkownika, który przejdzie do strony reklamodawcy za pomocą bannera.

FF (Flat Fee)

Opłata według tego modelu pobierana jest za okres czasu, w jakim reklama będzie widoczna na danej stronie (np. dwa tygodnie, miesiąc itd.). Model ten nie uwzględnia liczby oglądających reklamę ani ich reakcji nią.


reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Ceny reklamy internetowej
Ceny reklamy internetowej

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama