| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Proces odzyskiwania danych w firmie Kroll Ontrack

Proces odzyskiwania danych w firmie Kroll Ontrack

Profesjonalne odzyskiwanie danych to proces wielostopniowy i skomplikowany. Aby udało się go skutecznie przeprowadzić konieczne jest zachowanie chronologii i postępowanie zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Sprawdź, jak taki proces wygląda w przypadku firmy Kroll Ontrack.

1. Darmowa konsultacja telefoniczna

Specjaliści odzyskiwania danych telefonicznie zapoznają się z konkretnym przypadkiem i pomagają dopasować najlepsze rozwiązanie w zakresie czasu reakcji i kosztów. Konsultacja ta w przypadku firmy Kroll Ontrack jest bezpłatna.

2. Ekspertyza nośnika

Po dostarczeniu nośnika do laboratorium (osoba, która straciła dane może dostarczyć go osobiście bądź kurierem), eksperci przeprowadzają szczegółową analizę uszkodzenia, co pozwala ocenić stan danych, zakres uszkodzenia oraz szacowany czas przywrócenia danych. Wynikiem ekspertyzy najczęściej jest raport Verifile, który pozwala klientowi na zapoznanie się ze strukturą plików i danych możliwą do odtworzenia, jeszcze przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania danych. Na tym etapie specjaliści sporządzają także kalkulację odzyskiwania danych. Komplet informacji przekazywany jest następnie klientowi.

3. Usługi odzyskiwania danych

Proces odzyskania danych rozpoczyna się niezwłocznie po otrzymaniu akceptacji wyników ekspertyzy. Specjaliści dokonują odzyskania i naprawy struktur logicznych danych, przy użyciu ponad 120 urządzeń specjalistycznych oraz szerokiej gamy oprogramowania

4. Wsparcie po odzyskaniu danych

Po odzyskaniu, dane są zwracane Klientowi na wybranym przez niego nośniku (zewnętrzny dysk twardy, CD, DVD, itd.). Kopia bezpieczeństwa danych jest przetrzymywana przez 30 dni na firmowym serwerze, następnie bezpowrotnie usuwana, zgodnie z procedurą bezpieczeństwa.

5. Zdalne odzyskiwanie danych

W przypadku uszkodzeń logicznych możliwe jest także zastosowanie unikalnej na skalę światową technologii zdalnego odzyskiwania danych. Jest to najszybsza metoda odzyskiwania danych pozwalająca na poznanie wyników już w ciągu kilku godzin. Eksperci przeprowadzają operacje odzyskiwania danych poprzez bezpieczne połączenie internetowe, a skuteczność tego typu rozwiązań jest identyczna z tą uzyskiwaną w laboratorium.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK