| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Faktura-NT (testowa)

Faktura-NT (testowa)

Faktura NT to program do fakturowania wraz z obsługą magazynu i płatności oraz rejestrami VAT.

Ta rozbudowana aplikacja umożliwia wystawianie wszelkiego rodzaju dokumentów sprzedaży (faktur - w tym eksportowych, rachunków, faktur korygujących), prowadzenie ewidencji magazynowej (z kontrolą stanów magazynowych, możliwością przeprowadzania inwentaryzacji oraz spisów z natury), a także obsługę kasy, płatności i przelewów (dokumenty KP i KW, pobieranie wyciągów bankowych, generowanie formularzy przelewów).

Faktura-NT wyposażona jest ponadto w rejestry zakupu i sprzedaży VAT, generator różnego rodzaju raportów, a także szereg przydatnych narzędzi (tabela kursów walut, kalkulator walutowy i odsetkowy, edytor szablonów faktur VAT, cennik itp.). Program umożliwia tworzenie deklaracji statystycznych INTRASTAT. Obsługuje drukarki fiskalne (Emar, POSNET, Optimus, Innova i kompatybilne), pozwala na pracę w sieci.

Intuicyjny interfejs ułatwia szybkie wydrukowanie faktury VAT, a ponad 20 szablonów daje możliwość dostosowania wydruku do indywidualnych preferencji użytkownika. Przy wystawianiu faktur eksportowych towary wprowadzone na magazyn w PLN są automatycznie przeliczane na walutę wystawianej faktury według średniego kursu NBP z dnia wystawienia. Faktury VAT można także błyskawicznie wystawiać do paragonów wydrukowanych za pomocą systemu.

W każdej firmie zakup towarów to jeden z najważniejszych elementów prowadzonej działalności. Cena jaką płacimy za towary często decyduje o naszym zysku. Nie bez znaczenia jest również kontrola naszych zobowiązań w stosunku do dostawców. Możliwość klasyfikacji faktur zakupowych będzie pomocnym narzędziem wspomagającym zarządzanie.

Kontrola płatności pozwoli trzymać rękę na pulsie. Możliwe stanie się monitorowanie zobowiązań płatniczych kontrahentów powstałych przy sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Spóźniający się otrzymają wezwanie do zapłaty, ci którzy zapłacili po terminie notę odsetkową. Dzięki dokumentom kasowym KP i KW oraz rozliczaniu kasy środki finansowe firmy będą stale pod kontrolą. Program przypomni o zobowiązaniach, podając ich wysokość i planowane terminy zapłaty.

Baza towarów, stany magazynowe, automatycznie wyliczanie marży dla poszczególnych grup towarowych to elementy, które stanowią podstawę prawie wszystkich systemów sprzedaży. Jednak nasz system został wyposażony dodatkowo w zdjęcia towarów, lokalizację w magazynie, ceny specjalne dla poszczególnych kontrahentów i wiele innych udogodnień.

Pobierz: Faktura NT

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK