reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Ostrzejsze kary za pedofilę

Aktualizacja: 08.06.2010

Zaostrzenie kar za pedofilię i farmakologiczne leczenie pedofilów, a także m.in. karalność za sprzedaż przedmiotów zawierających treści totalitarne przewiduje tzw. duża nowelizacja kodeksów, która we wtorek weszła w życie. Na mocy dużej nowelizacji złagodzone zostaną natomiast kary za pomówienie. »

Więźniowie włączyli się do walki z powodzią

Aktualizacja: 08.06.2010

W akcji powodziowej oraz przy usuwaniu skutków powodzi uczestniczą 74 jednostki organizacyjne Służby Więziennej. »

Charytatywny sms zostanie zwolniony z VAT

Aktualizacja: 08.06.2010

SMS przesyłany na cele charytatywne, który obecnie podlega 22-proc. podatkowi, zostanie zwolniony z VAT. »

Składając korektę deklaracji należy podać przyczynę

Aktualizacja: 08.06.2010

Złożone przez podatnika pisemne uzasadnienie przyczyn korekty deklaracji usprawnia proces weryfikacji złożonej korekty. »

Pracodowacy są gotowi do zwiększenia zatrudnienia

Aktualizacja: 08.06.2010

Pracodawcy są optymistycznie nastawieni do zatrudniania nowych pracowników. Największe perspektywy zatrudnienia są w branże budowlanej - wynika z Barometru Manpower Perspektywy Zatrudnienia. »

Spadek bezrobocia jest tymczasowy

Aktualizacja: 08.06.2010

Stopa bezrobocia wyniosła na koniec maja 2010 roku 12 proc., wobec 12,3 proc. w kwietniu, czyli była niższa o 0,3 pkt proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten obniżył się o 0,2 pkt (z 10,9 do 10,7 proc.). W maju bezrobocie było niższe we wszystkich województwach – podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ekonomiści spodziewali się poprawy, jednak PKB rośnie zbyt wolno, by mówić o stabilizacji. »

Spada stopa bezrobocia

Aktualizacja: 07.06.2010

Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca kwietnia) wyniosła w maju 2010 roku 12 proc. i w porównaniu do kwietnia br. spadła o 0,3 punktu procentowego. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten obniżył się o 0,2 punktu (z 10,9 proc. do 10,7 proc.). »

Europejska Nagroda Przedsiębiorczości dla Urzędu Pracy w Nysie

Aktualizacja: 07.06.2010

Europejską Nagrodę Przedsiębiorczości w kategorii „Nagroda za przedsiębiorczość odpowiedzialną i wspierającą włączenie społeczne” zdobył projekt „Budowa domów poprzez system szkoleń osób bezrobotnych” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się pod koniec maja br. w Madrycie. »

KRN zaskarżyła przepisy o aplikacji notarialnej

Aktualizacja: 07.06.2010

Krajowa Rada Notarialna zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o aplikacji notarialnej, ze względu na to, iż w ubiegłym roku samorząd miał kłopoty ze znalezieniem patronów dla aplikantów, ze względu na zbyt dużą ilość osób przyjętych. »

RPO o zmianach instytucji ubezwłasnowolnienia

Aktualizacja: 07.06.2010

Stanisław Trociuk, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich  wystąpił do Ministra Sprawiedliwości w sprawie kształtu instytucji ubezwłasnowolnienia w polskim systemie prawnym. »

Mundurowi uciekają na emeryturę

Aktualizacja: 07.06.2010

Funkcjonariusze i żołnierze posiadający uprawnienia emerytalne składają wnioski o odejście ze służby. Związkowcy grożą akcjami protestacyjnymi przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej. »

Nowe aukcje monet NBP

Aktualizacja: 07.06.2010

Po beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki, 7 czerwca br rozpoczęły się aukcje złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich NBP, upamiętniających 25. rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana. »

Warto jest odwołć się od decyzji inspektora pracy

Aktualizacja: 07.06.2010

Blisko 90 proc. wniosków o zmianę lub uchylenie decyzji inspektora pracy jest rozpatrywanych pozytywnie dla firm. »

Możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorstw portugalskich

Aktualizacja: 02.06.2010

Polska polityka energetyczna do 2030 r., w kontekście energii ze źródeł odnawialnych oraz możliwości inwestycyjne dla portugalskich firm były kluczowymi punktami seminarium z udziałem wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, które odbyło się w Lizbonie 27 maja br. »

Nowoczesne technologie w służbie morzom i oceanom

Aktualizacja: 02.06.2010

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Morskich i Rybołówstwa rozpoczęła nabór ofert na opracowanie studium dotyczącego scenariuszy i czynników zrównoważonego wzrostu kreowanego przez oceany, morza, regiony nadmorskie i sektory gospodarki morskiej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Tanecki

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama