reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kurs złotego będzie spadał

Aktualizacja: 10.06.2010

Kurs złotego był stabilny podczas środowej sesji (9 czerwca br.) na rynku walutowym. Pozytywna opinia sejmowej Komisji Finansów Publicznych, co do kandydatury Marka Belki na stanowisko prezesa NBP nie zdołała umocnić polskiej waluty. »

Nie odliczymy pełnego VAT od auta z kratką

Aktualizacja: 10.06.2010

Zgodnie z decyzją UE będzie można odliczyć 60 proc. VAT, ale nie więcej niż 6 tys. zł »

Firmy czekają na prostszy system podatkowy

Aktualizacja: 10.06.2010

Wszystkie przepisy podatkowe tworzą skomplikowany system, który dla wielu przedsiębiorców stanowi duże wyzwanie. Otwieramy dyskusję, co należy w nim zmienić. »

Roaming w UE nie będzie droższy

Aktualizacja: 09.06.2010

Wspólnota Europejska miała prawo ustanowić limity opłat pobieranych przez operatorów telefonii komórkowej za połączenia roamingowe – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. »

Cięcia budżetowe w Niemczech nie wpłyną na polski eksport

Aktualizacja: 09.06.2010

Niemcy wejdą do grupy krajów wprowadzających plan oszczędnościowy. Planuje się, że do 2014 roku wydatki budżetowe zostaną zmniejszone o 80 mld euro. »

Spadek bezrobocia dzięki pracom sezonowym

Aktualizacja: 09.06.2010

W maju br. stopa bezrobocia spadła do 12 proc., wobec 12,3 proc. w kwietniu. Stało się to przede wszystkim dzięki pracom sezonowym. »

Polska w pełni wykorzystuje fundusze norweskie

Aktualizacja: 09.06.2010

- Wszystkie środki przyznane Polsce w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego zostały zakontraktowane. Na realizację ponad czterystu projektów oraz grantów blokowych zostało przeznaczono blisko 530 mln euro poinformował Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego. »

ONZ na rzecz bezpieczeństwa drogowego

Aktualizacja: 09.06.2010

Lata 2011-2020 to dekada działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (Decade of Action for Road Safety) - ogłosiło Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. »

MSWiA: ponad 58 mln zł na remont wałów przeciwpowodziowych

Aktualizacja: 09.06.2010

Jerzy Miller, szef MSWiA wystąpił z prośbą o uruchomienie 58,1 mln złotych na remont i odbudowę wałów przeciwpowodziowych uszkodzonych przez falę. »

Sejm zajmie się zmianami w przepisach dotyczących zwrotu VAT

Aktualizacja: 09.06.2010

W tym tygodniu Sejm będzie zajmował się zmianami w przepisach regulujących system zwrotu VAT podróżnym oraz opodatkowanie akcyzą. »

Szkoły językowe mogą zostać zwolnione z podatku

Aktualizacja: 09.06.2010

Nowela VAT dotycząca usług edukacyjnych od trzech miesięcy czeka na rozpatrzenie przez Sejm. Szkoły językowe po uchwaleniu noweli nie będą musiały automatycznie płacić VAT. Jeśli szkoła uzyska akredytację lub wpis do ewidencji, będzie zwolniona z podatku. »

Wzrost średniej powierzchni mieszkań oddawanych do użytku

Aktualizacja: 08.06.2010

Kwiecień br. przyniósł niespodziewany wzrost średniej powierzchni mieszkań deweloperskich oddawanych do użytku. »

W czerwcu nabór wniosków o dotacje dla wiejskich mikrofirm

Aktualizacja: 08.06.2010

Pod koniec czerwca br. rusza nabór wniosków o finansowe wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw działających na wsiach i w małych miasteczkach. O kwotę od 100 do 300 tys. zł mogą starać się zarówno firmy, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć działalność. »

Lewiatan: indeks biznesu odnotował korektę

Aktualizacja: 08.06.2010

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w maju odnotował jednopunktową korektę w dół do w notowaniu kwartalnym i w notowaniu rocznym. »

Ceny złota windują w górę

Aktualizacja: 08.06.2010

Na rynku surowców zmienne nastroje. Mocno zniżkują ceny ropy naftowej i miedzi, złoto natomiast idzie ostro w górę. Dziś (8 czerwca br.) jego ceny ustanowiły nowy rekord wszech czasów. Ten poprzedni z połowy maja nie przetrwał nawet miesiąca. Tuż przed południem pękła bariera 1250 dolarów za uncję. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama