reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Szczyt bezrobocia za nami, a wzrost PKB przed

Aktualizacja: 08.07.2010

Według raportu OECD, bezrobocie w najbardziej rozwiniętych gospodarkach osiągnęło już szczyt i w kolejnych miesiącach powinno spadać. MFW podnosi prognozy globalnego wzrostu PKB, głównie dzięki Chinom, USA i Japonii. »

Pomoc finansowa dla firm z terenów dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 08.07.2010

O pożyczkę w wysokości 50 tys. zł wnioskować mogą właściciele warsztatów, osoby prowadzące gospodarstwa agroturystyczne, małe sklepy i punkty usługowe. Pożyczki w całości lub w części będą umorzone. »

Jakie problemy trapią polskie miasta według NIK

Aktualizacja: 08.07.2010

Polskie aglomeracje nie radzą sobie z problemem paraliżu przez korki. Komunikacja miejska z uwagi na tłok i stary tabor dla wielu mieszkańców nie stanowi alternatywy. »

Czy będziemy dłużej pracować

Aktualizacja: 07.07.2010

Komisja Europejska namawia kraje unijne do stopniowego podwyższania wieku emerytalnego. Bruksela przekonuje, że jeśli ludzie, którzy żyją coraz dłużej, nie będą dłużej pracować, to wzrosną koszty świadczeń i państwa tego nie wytrzymają. »

Ochrona odnowialnych źródeł energii

Aktualizacja: 07.07.2010

Opracowany został projekt Krajowego Planu Działań (KPD) w zakresie odnawialnych źródeł energii. »

Projekty e-biznesowe przyjmowane według nowych zasad

Aktualizacja: 07.07.2010

O dofinansowanie projektów w ramach konkursu - działanie 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można występować od 30 lipca br. do końca września br. »

Bezrobocie spadło w czerwcu

Aktualizacja: 07.07.2010

Stopa bezrobocia w czerwcu br. obniżyła się do 11,6 proc. z 11,9 proc. odnotowanych w maju – prognozuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. „W czerwcu ubyło ok. 50 tys. bezrobotnych. Wszystko wskazuje na to, że już jesienią bezrobocie spadnie do ok. 11 proc.”– ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

Polska wobec kryzysu europejskiego

Aktualizacja: 06.07.2010

„Polska wobec kryzysu europejskiego” to temat wykładu jaki odbył się w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Poprowadził go minister Jacek Rostowski. »

Oczekiwania przedsiębiorców z Lewiatana wobec Prezydenta RP

Aktualizacja: 06.07.2010

Zgodnie z oczekiwaniami PKPP Lewiatan wobec wybranego prezydenta do przeprowadzenia szeregu niezbędnych reform wymagana jest akceptacja społeczeństwa. »

Dane podatników będą bezpieczniejsze

Aktualizacja: 19.07.2010

Rozpatrywany przez Sejm projekt ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników ma zwiększyć bezpieczeństwo danych chronionych tajemnicą skarbową. Informacje, rozproszone obecnie w 401 bazach urzędów skarbowych, zostaną zgromadzone w jednym centralnym rejestrze. »

Rośnie popularność e-deklaracji podatkowych

Aktualizacja: 19.07.2010

Ministerstwo Finansów informuje, że liczba deklaracji podatkowych składanych drogą elektroniczną sukcesywnie rośnie. Jak wynika z badania „e-Deklaracje 2010” przeprowadzonego przez Ministerstwo Finansów i Pricewaterhouse Coopers, zdecydowana większość ankietowanych oceniła system jako sprawny i funkcjonalny, a 84% ponownie rozliczy się z urzędem skarbowym przez Internet. W przyszłym roku pojawią się kolejne ułatwienia dla podatników. »

Wzrost polskiego przemysłu

Aktualizacja: 02.07.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, wzrósł w czerwcu do 53,3 punktu z 52,2 punktu w maju. »

Indeks PMI w górę, inflacja w dół

Aktualizacja: 01.07.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. w porównaniu z ubiegłem rokiem wyniósł 2,1 proc., wobec 2,2 proc. w maju, podało Ministerstwo Finansów. Z kolei indeks PMI dla produkcji osiągnął najwyższy poziom od 34 miesięcy. »

PZU i Tauron, czyli jak inwestować

Aktualizacja: 01.07.2010

Sukces sprzedaży akcji PZU, na których inwestorzy już w trakcie pierwszego notowania mogli zarobić kilkanaście procent, zaostrzył apetyty sporej części Polaków na giełdowe zyski. Przełożyły się one na również bardzo duże zainteresowanie papierami Tauronu. Ten debiut jednak nie był w stanie ich zadowolić. Szybkiego zysku nie przyniósł, ale jeszcze nic straconego. »

Jak skutecznie walczyć z nierzetelnymi płatnikami

Aktualizacja: 30.06.2010

Narzekasz na problemy z niesolidnymi kontrahentami? Opóźnienia w płaceniu faktur pogarszają płynność finansową twojej firmy? Dowiedz się jak walczyć z nierzetelnymi płatnikami. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama