reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Edukacja finansowa uratuje przed spiralą zadłużenia

Edukacja finansowa uratuje przed spiralą zadłużenia

Stan naszej zasobności jako społeczeństwa poprawia się, ale coraz większy odsetek klientów instytucji finansowych wpada w spiralę zadłużenia. Aby poprawić edukację finansową Polaków Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła pomocniczy portal informacyjny.

Coraz więcej osób korzysta z kart kredytowych, kont internetowych, funduszy inwestycyjnych ale w przypadku problemów z tym związanych wysoki procent konsumentów bez skrępowania przyznaje, że nie rozumie podpisanej umowy lub jej nie przeczytało. Nadal trzydzieści kilka procent społeczeństwa nie posiada konta w banku ale zarazem bogacimy się jako społeczeństwo.

Te paradoksy połączone z informacjami o zdecydowanie niskim poziomie edukacji finansowej, którą Polacy sami deklarują w sondażach skłoniły UKNF do stworzenia witryny internetowej www.manymany.info adresowanej do młodzieży, gdzie w prosty sposób objaśniane są mechanizmy domowego budżetu, emerytur, kart kredytowych oraz innych produktów finansowych.

Strona skierowana jest do osób, które niechętnie czytają umowy z podmiotami finansowymi, mają wrażenie, że niekoniecznie je rozumieją i chcieliby spać spokojniej mając kontakty z instytucjami rynku finansowego.

KNF/IN 

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama