Polska na 22. miejscu w rankingu posiadanych rezerw złota – kto nas wyprzedza?

REKLAMA
REKLAMA
Śmiało można stwierdzić, że rok 2022 należał do banków centralnych. Ilość zakupionego przez nie złota sięgnęła poziomu niespotykanego od 55 lat – wynika z najnowszego raportu Światowej Rady Złota. Skup ten był drugim najwyższym w historii. Co ciekawe, pomimo ogólnego przekonania o tym, że złoto to bezpieczna przystań, istnieją kraje, które nie posiadają tego aktywa w swoich skarbcach. Polska z rezerwami złota w wysokości 228.67 ton zajmuje 22. miejsce wśród banków centralnych na świecie. Czy to dobry wynik? Jak wyglądał 2022 rok według Światowej Rady Złota?
Złoto lśniło w 2022 roku
Jak wskazuje najnowszy raport Światowej Rady Złota (WGC) mocna całoroczna suma zakupu złota (4 741 ton) była wspierana przez rekordowy popyt w IV kwartale, który wyniósł 1 337 tony.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA