reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

ZUS odpowie na pytania dotyczące emerytur

Aktualizacja: 10.11.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach akcji informacyjnej odpowie wszystkim zainteresowanym klientom na pytania dotyczące emerytur i rent. »

Aktywność przedsiębiorców ratuje polską gospodarkę

Aktualizacja: 09.11.2009

Polska gospodarka radzi sobie dobrze z kryzysem, choć to raczej zasługa takich czynników, jak zaprogramowanie przez poprzedni rząd obniżenie składki rentowej i PIT, wywołane przez rynek osłabienie złotego, a także odziedziczone z przeszłości niskie zadłużenie bankowe przedsiębiorstw i gospodarstw domowych – wynika z raportu Okresowa Ocena Komitetu Monitorującego opublikowanego w listopadzie br. przez BCC. »

Obsługa wniosków OC w sieci

Aktualizacja: 09.11.2009

Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) informuje, że istnieje możliwość generowania wniosków na 2010 rok w systemie elektronicznej obsługi wniosków o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej doradców podatkowych na podstawie Umowy Centralnej. »

BCC: niepodejmowanie reform opóźni wychodzenie z kryzysu

Aktualizacja: 09.11.2009

Skutki światowej recesji będziemy odczuwać długo. Dłuższe wychodzenie z kryzysu będzie związane m.in. z tym, że minister finansów wraz z szefem rządu nie zapowiadają koniecznych reform – podaje Business Centre Club (BCC). »

Będą zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej

Aktualizacja: 09.11.2009

Jest propozycja zmian do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej – podaje Ministerstwo Gospodarki. »

Firmy oferujące szkolenia techniczne mogą zwiększyć zyski

Aktualizacja: 09.11.2009

W 2010 roku będzie więcej unijnych szkoleń dla tzw. grup trudnych. Większymi środkami będą dysponować powiaty o najwyższej stopie bezrobocia. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przyzna dotacje na szkolenia otwarte o tematyce technicznej. »

Spadły ceny mieszkań

Aktualizacja: 09.11.2009

Październik br. był kolejnym miesiącem wzrostu liczby transakcji na rynku mieszkaniowym. Sytuacja ta spowodowana jest coraz bardziej atrakcyjnymi cenami mieszkań oraz wciąż rosnącą popularnością programu Rodzina na swoim – zaznacza Aleksandra Szarek-Ostrowska z Home Broker. »

Zwrot zysku z jednodniowych lokat

Aktualizacja: 09.11.2009

Zyski z lokat z jednodniową kapitalizacją odsetek i tak należy oddać - zinterpretowała Kancelaria White&Case. Zdaniem prawników, co się odwlecze to nie uciecze, 19- procentową daninę na rzecz fiskusa trzeba będzie odprowadzić przy okazji rozliczenia rocznego w PIT-36. »

Ostatni przetarg na budowę autostrad na Euro 2012

Aktualizacja: 09.11.2009

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę 41-kilometrowego odcinka autostrady A4 Rzeszów Wschód – Jarosław. Jest to ostatni z przetargów na projekty i budowę autostrad realizowanych w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 – 2012. »

Rozliczenia podatnika a fiskus

Aktualizacja: 09.11.2009

Organy podatkowe, które ustalają dochód z nieujawnionych źródeł, skontrolują kwoty poniesionych wydatków podatnika oraz wartości zgromadzonych w danym roku zasobów finansowych. »

Firmy wolą robić przelewy w sieci

Aktualizacja: 09.11.2009

Ponad 80 proc. małych i średnich firm realizuje przelewy bankowe za pomocą Internetu – podali organizatorzy seminarium „E-usługi – szansą dla przedsiębiorców”, które zostało zorganizowane przy pomocy Ministerstwa Gospodarki. »

Potrzebne są zmiany w opodatkowaniu świadczeń pracowniczych

Aktualizacja: 09.11.2009

Przepisy dotyczące zasad opodatkowania pozapłacowych świadczeń pracowniczych są niejasne i niespójne. »

Lewiatan: pracownicy nie powinni odpowiadać za niewypłacalność pracodawcy

Aktualizacja: 09.11.2009

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan (PKPP) przekonała posłów do złagodzenia regulacji dotyczących zaprzestania działalności gospodarczej i porzucenia zakładu pracy przez pracodawców. »

Wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 09.11.2009

Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku 2009 roku wyniosła 11 proc. i w porównaniu do września 2009 wzrosła o 0,1 punktu procentowego. »

Nie będzie gwałtownego wzrostu inflacji

Aktualizacja: 06.11.2009

Inflacja w UE i strefie euro zgodnie z oczekiwaniami prawdopodobnie nieco wzrośnie w porównaniu do obecnego, bardzo niskiego poziomu, ale powinna być niska w okresie objętym prognozą – podaje serwis prasowy Komisji Europejskiej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Zwolańska

Biegły rewident, dyplomowany księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama