reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Opłaty za korzystanie z utworów po wygaśnięciu praw autorskich

Aktualizacja: 19.01.2010

Wydawcy korzystający z utworów, wobec których wygasły prawa autorskie, nie mogą tego robić za darmo- muszą zapłacić od 5 proc. do 8 proc. wpływów brutto na rzecz Funduszu Promocji Twórczości. »

Rada Ministrów przyjęła plan wydatkowania środków unijnych

Aktualizacja: 19.01.2010

Rada Ministrów przyjęła dokument Plan wydatkowania środków w 2010 r. w programach współfinansowanych z funduszy europejskich w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013, przedłożony przez ministra rozwoju regionalnego. »

Zaświadczenie z Internetu ma moc dokumentu urzędowego

Aktualizacja: 19.01.2010

Od 18 stycznia br. odpisy i zaświadczenia uzyskane przez Internet z Centralnej Informacji o Zastawach Rejestrowych i opatrzone certyfikowanym podpisem elektronicznym będą miały moc dokumentu urzędowego. »

Jest gwarancja spłaty kredytu dla EBI

Aktualizacja: 19.01.2010

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie udzielenia Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu (EBI) gwarancji spłaty kredytu zaciągniętego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego, przeznaczonego na częściowe sfinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa autostrady A2 Stryków-Konotopa”, przedłożoną przez ministra finansów. »

Aplikanci chcą zdawać egzaminy na starych zasadach

Aktualizacja: 19.01.2010

Aplikanci z dwóch izb - kieleckiej i rzeszowskiej wystosowali petycję do ministra sprawiedliwości w celu umożliwienia im zdawania egzaminu zawodowego przeprowadzanego przez Okręgowe Rady Adwokackie na dotychczasowych zasadach, tj. w formie ustnej i pisemnej. »

Więcej firm skorzysta z dopłat do pensji

Aktualizacja: 19.01.2010

Więcej firm skorzysta z dopłat do pensji lub dofinansowania szkoleń pracowników. Zmienią się zasady zatrudniania pracowników na podstawie umów na czas określony. Firmy, które chcą skorzystać z subsydiów, nie będą musiały spełnić biurokratycznych obowiązków. »

Polbank EFG promuje oszczędzanie

Aktualizacja: 19.01.2010

Polbank EFG wprowadził do oferty konto premiowane, które nagradza oszczędzanie. Podstawowe oprocentowanie – 5 proc. – może zostać podniesione do 5,5 procenta, jeżeli klient zwiększy średnie saldo rachunków o co najmniej 200 zł w porównaniu z poprzednim miesiącem. »

Będą dotacje na szkolenia pracowników

Aktualizacja: 19.01.2010

W marcu rozpocznie się rywalizacja o unijne dotacje na szkolenia pracowników. Na preferencje w tym roku mogą liczyć przedsiębiorcy z sektora MSP. »

PZU naruszał interesu konsumentów

Aktualizacja: 18.01.2010

PZU stosuje klauzule naruszające interesy konsumentów – uznała Prezes UOKiK i nałożyła na przedsiębiorcę karę w wysokości niemal 15 mln złotych. »

Dostawca oprogramowania odpowiada za działanie systemu

Aktualizacja: 18.01.2010

Producenci systemów informatycznych obiecują firmom ogromne korzyści, które będą efektem wdrożenia. Jednocześnie proponują umowy, w których zwalniają się z odpowiedzialności za wady swoich produktów. »

ZUS złoży e-deklaracje za swoich pracowników

Aktualizacja: 18.01.2010

W tym roku po raz pierwszy deklaracje podatkowe za wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zostaną wysłane do urzędów skarbowych wyłącznie w formie elektronicznej. »

Ubezpieczenia: wypłata na telefon

Aktualizacja: 18.01.2010

Już nie trzeba zgłaszać się do placówki ubezpieczyciela, żeby dostać wypłatę z niektórych opcji grupowych ubezpieczeń na życie. »

Zmiana ustawy o ochronie praw lokatorów

Aktualizacja: 18.01.2010

8 stycznia 2010 roku została podpisana ustawa z dnia 17 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw. »

Piractwo intelektualne hamuje przedsiębiorczość

Aktualizacja: 18.01.2010

Olbrzymia skala piractwa hamuje rozwój przedsiębiorczości i nie sprzyja poważnym inwestycjom. »

Przedsiębiorcy za mało inwestują w badania

Aktualizacja: 18.01.2010

Wśród tysiąca najbardziej innowacyjnych firm unijnych znalazło się tylko sześć spółek z siedzibą w Polsce – wynika z badań Instytutu Studiów nad Perspektywicznymi Technologiami Komisji Europejskiej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

WKontakcie

firma szkoleniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama