reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Polska chce pogłębić relacje handlowe z Chinami

Aktualizacja: 08.02.2010

– Chcemy nawiązać z Chinami silne i długotrwałe relacje handlowe. Jesteśmy wiarygodnym partnerem gospodarczym i jedynym krajem w Unii Europejskiej, który zanotował w 2009 r. wzrost PKB – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z chińskim wiceministrem spraw zagranicznych Zhangiem Zhijunem. Rozmowy odbyły się 2 lutego br. w Ministerstwie Gospodarki. »

Nękanie ma być karalne

Aktualizacja: 08.02.2010

Jak wynika z przeprowadzonych w 2009 roku badań co 10 osoba w Polsce była ofiarą nękania. Jak do tej pory w polskim systemie prawnym zjawisko stalkingu nie jest jeszcze uregulowane ani w prawie karnym, ani cywilnym. »

MG przekazało KE rozporządzenie ws. funkcjonowania systemu gazowego

Aktualizacja: 08.02.2010

Ministerstwo Gospodarki notyfikowało Komisji Europejskiej projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego. Jego celem jest uregulowanie zasad funkcjonowania sektora gazowego w Polsce. »

MG: rozwój górnictwa gwarancją postępu gospodarczego

Aktualizacja: 08.02.2010

- Kopalnia węgla brunatnego jest ogromną szansą na rozwój gospodarczy regionu. Jednocześnie zmienia warunki życia jego mieszkańców. Dlatego intencją rządu jest prowadzenie otwartego dialogu w tej sprawie – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas Seminarium nt. przyszłości złoża węgla brunatnego „Legnica”. Spotkanie odbyło się 4 lutego br. w Ministerstwie Gospodarki. »

Aplikanci mają możliwość szkolenia się w sądzie

Aktualizacja: 08.02.2010

Porozumienia między Dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury a Prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawie odbywania przez aplikantów radcowskich szkolenia z zakresu działania sądownictwa powszechnego i prokuratury zostało podpisane. »

Nagrody dla firm przyjaznych środowisku

Aktualizacja: 08.02.2010

Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska otworzył spotkanie, podczas którego wręczono nagrody i certyfikaty laureatom XI Edycji Narodowego Konkursu "Przyjaźni Środowisku”. »

Jest projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym

Aktualizacja: 08.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Dokument ma na celu zmianę dotychczasowego sposobu funkcjonowania i organizowania przewozów w transporcie publicznym. »

Prawnicy w akcji udzielania bezpłatnych porad prawnych

Aktualizacja: 08.02.2010

Krajowa Rada Radców Prawnych apeluje do prawników do włączenia się w akcję „Niebieski Parasol” podczas której przez cały tydzień będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. »

Dzięki karcie kredytowej unikniemy płacenia odsetek

Aktualizacja: 08.02.2010

Korzystając z karty kredytowej, można uniknąć płacenia odsetek. Wystarczy spłacić wykorzystaną sumę w terminie kilkudziesięciodniowego okresu bezodsetkowego. Na rynku jest kilka kart, których użytkowanie może się okazać zupełnie bezpłatne. »

Ustalenie wysokości starej emerytury

Aktualizacja: 08.02.2010

Osoby, które zachowały prawo do obliczenia emerytury na dotychczas obowiązujących zasadach, powinny przedstawić w ZUS dokumenty poświadczające najwyższe zarobki z dziesięciu kolejnych albo 20 dowolnie wybranych lat. Wysokość emerytury zależy także od stażu pracy i kwoty bazowej. »

Biznesmeni mogą otrzymać najniższą emeryturę

Aktualizacja: 08.02.2010

Osoby prowadzące własną firmę bardzo często odprowadzają do ZUS jedynie podstawową stawkę. Prywatni przedsiębiorcy, którzy nie pomyślą zawczasu o oszczędzaniu w III filarze emerytalnym, mogę w przyszłości otrzymać najniższą emeryturę w kraju. »

Rozlicz w terminie PIT za 2009 rok

Aktualizacja: 08.02.2010

Podatnik, który w 2009 roku uzyskiwał jakiekolwiek dochody, musi najpóźniej 30 kwietnia 2010 r. wykazać je w składanym do urzędu skarbowego zeznaniu PIT. Za spóźnienie podatnik może zostać ukarany sankcjami karnymi skarbowymi. »

Są szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa

Aktualizacja: 05.02.2010

Ministerstwo Finansów podało szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń - grudzień 2009 roku. »

Złoty na łasce dolara

Aktualizacja: 05.02.2010

Uwagę inwestorów i analityków, śledzących nasz rynek walutowy, zajmują najczęściej rozważania i spekulacje na temat przyczyn siły lub słabości złotego. W krótkich okresach być może uzasadnione jest doszukiwanie się w tych wahaniach najróżniejszych czynników. »

Beneficjenci dotacji unijnych wskażą wydatki w jednym dokumencie

Aktualizacja: 05.02.2010

Beneficjenci unijnych dotacji doczekali się od dawna obiecywanego udogodnienia. Zamiast dołączać do wniosku gruby plik faktur, będzie można wykazywać wszystkie wydatki w jednym dokumencie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Witko

doradca w zakresie testowania oprogramowania i zarządzania jakością

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama