reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Mimo obietnic rozliczenia PIT nie są prostsze

Aktualizacja: 12.02.2010

Podsumowaliśmy 18 lat obowiązywania ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przez ostatnie lata efektywna stawka PIT utrzymuje się na podobnym poziomie. Mimo obietnic uproszczeń, rozliczenia nie są prostsze, a zeznań zamiast ubywać, przybyło. »

Giełda: lepsze otwarcie i gorsze zamknięcie

Aktualizacja: 12.02.2010

Czwartkowa sesja na giełdach w Europie upłynęła w konwencji przyjętej przez rynki od kilku dni. Lepsze otwarcie, a później stopniowe pogorszenie nastrojów. »

Najbliższy egzamin aktuarialny w marcu br.

Aktualizacja: 12.02.2010

Stosownie do § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 listopada 2003 r. w sprawie zakresu obowiązujących tematów egzaminów aktuarialnych oraz trybu przeprowadzania tych egzaminów (Dz. U. Nr 211, poz. 2054) Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, iż najbliższy egzamin aktuarialny odbędzie się w dniu 15 marca 2010 r. »

Wzrost kredytów konsumpcyjnych

Aktualizacja: 12.02.2010

Wartość kredytów konsumpcyjnych w polskim sektorze bankowym wzrosła w 2009 r. o 13,2 proc., do 154,5 mld zł. Dane wskazują takŜe na znaczący wzrost kredytów nie spłacanych regularnie – ich udział w kredytach konsumpcyjnych ogółem zwiększył się z 6,6 proc. do 10,8 proc. »

Europejczycy pozytywnie oceniają swoje perspektywy

Aktualizacja: 12.02.2010

Europejczycy są dość zadowoleni ze swojej sytuacji osobistej, ale mniej podoba im się klimat gospodarczy i społeczny w ich krajach. »

Świadczenia alimentacyjne dla pełnoletnich rodziców?

Aktualizacja: 12.02.2010

Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Przepis ten odbierał prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego osobom pełnoletnim posiadającą własne dziecko. Trybunał będzie musiał wkrótce zająć stanowisko w tej kwestii. Nie wykluczone, że wkrótce osoby pełnoletnie posiadające własne dziecko będą mogły liczyć na świadczenia z funduszu alimentacyjnego. »

Rzecznik Praw Obywatelskich o ustanowieniu obrońcy z wyboru

Aktualizacja: 12.02.2010

Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie wystąpił do Ministra Sprawiedliwości w sprawie braku prawnej możliwości ustanowienia obrońcy z wyboru w postępowaniu w sprawach o wykroczenie na etapie czynności wyjaśniających. »

Stanowisko NRA w sprawie portali internetowych

Aktualizacja: 12.02.2010

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wydało stanowisko w sprawie portali internetowych, które zawierają anonimowe oceny ich pracy. »

Przyznawanie świadczeń rodzinnych na nowych zasadach

Aktualizacja: 12.02.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. »

GPW wypadła najsłabiej

Aktualizacja: 12.02.2010

Nasza giełda należała w czwartek (11 lutego br.) do najsłabszych w Europie. Pod względem skali spadków przez większą część dnia dorównywał nam tylko parkiet w Rydze, później dołączył Madryt. »

Szkoły językowe będą zwolnione z płacenia VAT

Aktualizacja: 12.02.2010

Zwolnieniem z VAT będą objęte szkoły języków obcych, posiadające akredytację w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. »

Banki pożyczają pieniądze na spłatę podatku

Aktualizacja: 11.02.2010

MultiBank i Millennium będą pożyczać pieniądze na podatek od osób fizycznych, inne banki wykorzystują PIT jako element weryfikacji zdolności kredytowej klienta. »

Nastolatkowie lekceważą zagrożenia w sieci

Aktualizacja: 11.02.2010

Z raportu wynika, że 50 proc. nastolatków umieszcza w Internecie informacje na swój temat, nie zawsze zdając sobie sprawę z konsekwencji. »

Ekipa Barroso ma poparcie PE

Aktualizacja: 11.02.2010

Nowa ekipa przewodniczącego Barroso uzyskała poparcie Parlamentu Europejskiego.  »

Europejczycy nie korzystają z numeru alarmowego 112

Aktualizacja: 11.02.2010

Większość Europejczyków nie wie, że z dowolnego miejsca w Europie można zadzwonić pod numer 112, aby wezwać policję, straż pożarną lub karetkę pogotowia ratunkowego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama