reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Spółki komandytowo-akcyjne wciąż nie mogą zadebiutować na giełdzie

Aktualizacja: 02.03.2010

Bez zmian w zakresie opodatkowania zysków w spółkach komandytowo-akcyjnych spółki te nie mogą zadebiutować na giełdzie. »

Wdowa rozliczy się jak samotny ojciec

Aktualizacja: 02.03.2010

Podatniczka wychowująca dziecko, której w trakcie roku zmarł mąż, może skorzystać z preferencyjnego rozliczenia przewidzianego dla samotnych rodziców. »

Brak chętnych do pracy w polskiej słuzbie cywilnej

Aktualizacja: 02.03.2010

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ponownie zainteresowała się zagadnieniem braku naboru obcokrajowców będących obywatelami Unii Europejskiej do pracy na stanowiskach w polskiej służbie cywilnej. »

Euro traci zdobyte pozycje

Aktualizacja: 02.03.2010

Tendencja umacniania się wspólnej waluty z ostatnich dni ubiegłego tygodnia została dość gwałtownie przerwana. »

Nerwowo na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 02.03.2010

Piątkowa sesja (26 lutego br.) za oceanem przebiegała w dość nerwowej atmosferze, mimo że przeważały dobre informacje, dotyczące amerykańskiej gospodarki. Indeksy zakończyły dzień niewielkim wzrostem. »

Inwestorzy czują się niepewnie

Aktualizacja: 02.03.2010

Wczorajsza sesja (1 marca br.) pokazuje, jak zmienne potrafią być nastroje giełdowych inwestorów. Piątkowy szał okazał się krótkotrwałym i niezbyt znaczącym epizodem. »

Wzrosty na giełdzie przy niskiej aktywności

Aktualizacja: 02.03.2010

Po mocnym otwarciu, które 1 marca br.wprowadziło WIG20 na poziom najwyższy od 10 sesji, notowania udało zakończyć się zwyżką, a zamknięcie wypadło na najwyższym poziomie od miesiąca. Wzrostom towarzyszyły niskie obroty. »

Polski przemysł wraca do formy

Aktualizacja: 02.03.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w lutym 52,4 punktu.Po styczniowym niewielkim osłabieniu wrócił więc do poprzedniego poziomu potwierdzając, że nasza gospodarka wciąż trzyma się mocno. »

Nowelizacja ustawy o VATszkodzi firmom

Aktualizacja: 01.03.2010

Projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT przygotowany przez Ministerstwo Finansów spowoduje powstanie kolejnych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej. Przepisy zostały napisane w sposób niejasny, niespójny i niezgodny z dyrektywą 112, a Ministerstwo Finansów z całą świadomością godzi się, aby spowodowały szereg niezwykle negatywnych skutków, m.in. poważną destabilizację warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. »

KE: sytuacja gospodarcza jest wciąż trudna

Aktualizacja: 01.03.2010

Komisja przewiduje, że PKB w UE stopniowo będzie powracać do poziomów sprzed recesji, choć sytuacja gospodarcza jest nadal trudna. »

Islandia jest gotowa na rozpoczęcie rozmów w sprawie członkowstwa w UE

Aktualizacja: 01.03.2010

Komisja Europejska uznała, że Islandia jest gotowa na rozpoczęcie rozmów w sprawie jej członkostwa w UE. »

UKNF o statusie prawnym i zadaniach w Polsce

Aktualizacja: 01.03.2010

Pod koniec lutego br. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Komisja Nadzoru Finansowego – status prawny i zadania nadzoru finansowego w Polsce”, zorganizowana przez UKNF oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. »

Unijne wsparcie dla początkujących przedsiębiorców

Aktualizacja: 01.03.2010

Zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, a może już odnosisz sukcesy jako przedsiębiorca? Jeśli tak, to możesz skorzystać z programu „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” uczestnicząc w projekcie „Going Global since from the early stage – GoGlobal”. »

KIG: więcej kontroli ograniczy wolność gospodarczą

Aktualizacja: 01.03.2010

Środowisko przedsiębiorców skupionych w Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG) negatywnie ocenia prezydencką propozycję nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wyłączającą de facto spod reżimu tej ustawy przeprowadzanie kontroli przedsiębiorcy przez Państwową Inspekcję Pracy, Inspekcję Ochrony Środowiska, Państwową Straż Pożarną oraz organy nadzoru górniczego. »

Zmiana ceny wzbudza największe obawy kupujących wycieczki

Aktualizacja: 01.03.2010

Im bliżej sezonu, tym niższe rabaty – wiedzą o tym wszyscy ci, którzy już teraz korzystają z wakacyjnych ofert first minute. Czy w każdym przypadku wcześniej znaczy taniej? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama