reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Gorsze nastroje na GPW

Aktualizacja: 16.03.2010

Na warszawskim parkiecie indeksy zaczęły tydzień w okolicach piątkowego zamknięcia. Jedynie wskaźnik średnich spółek zyskiwał na początku dnia 0,2 proc. Nastroje jednak szybko się pogorszyły. »

Inflacja ustępuje

Aktualizacja: 16.03.2010

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł w lutym br. 2,9 proc. Mamy więc do czynienia z miłą niespodzianką. Ekonomiści liczyli, że lutowa inflacja sięgnie 3 proc., tymczasem była nieznacznie niższa. To spora ulga po tym, jak w styczniu ceny skoczyły o 3,5 proc. Z podobnie niską inflacją jak w lutym, mieliśmy do czynienia poprzednio w styczniu ubiegłego roku. Wówczas wyniosła ona 2,8 proc. »

Ambasada RP na Węgrzech pomaga w relacjach biznesowych

Aktualizacja: 15.03.2010

Krajowa Izba Gospodarcza informuje, że Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP na Węgrzech pośredniczy w kontaktach pomiędzy firmami oraz organizuje imprezy promocyjne i zajmuje się kojarzeniem partnerów handlowych. »

Inwestorzy czekają na dane makroekonomiczne

Aktualizacja: 15.03.2010

Po neutralnej sesji w USA w piątek (12 marca br.), dziś także rynki azjatyckie poruszały się bez wyraźnego kierunku. W Europie sytuacja może być podobna przynajmniej przez kilka godzin. »

UOKiK sprawdził działalność spółek energetycznych

Aktualizacja: 15.03.2010

Więcej energii sprzedawanej na giełdzie, rozważne procesy prywatyzacyjne oraz lepsza ochrona konsumentów – to główne propozycje UOKiK. W prezentowanym podczas Światowego Dnia Konsumenta (15 marca br.) raporcie urząd ocenia stan rynku energetycznego w Polsce. »

Przypomnienie o przepisach w zakresie rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy

Aktualizacja: 15.03.2010

Ministerstwo Infrastruktury zwraca ponownie uwagę osobom nabywającym pojazdy z zagranicy na obowiązujące od dnia 25 grudnia 2007 roku przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, stanowiące o obowiązku przedłożenia wraz z wnioskiem o rejestrację pojazdu dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany. »

Samochód na raty mniej atrakcyjny

Aktualizacja: 15.03.2010

W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku banki pożyczyły Polakom 1,21 mld zł na zakup aut, o prawie 10 proc. mniej niż rok wcześniej. »

Polacy niechętnie korzystają z bankowości internetowej

Aktualizacja: 15.03.2010

Z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Deloitte wynika, że zaledwie 36 proc. klientów aktywnie korzysta z bankowości internetowej, a podstawowym sposobem kontaktu z bankiem jest wizyta w oddziale. »

Zamieszanie wokół OFE wciąż trwa

Aktualizacja: 15.03.2010

Wśród przedstawicieli rządu wciąż powstają nowe pomysły „reformy” systemu emerytalnego. Najpierw sporo zamieszania powstało wokół propozycji Jolanty Fedak, minister Pracy i Polityki Społecznej, zakładającej zmniejszenie składki, przekazywanej do OFE. »

Wartość kredytów mieszkaniowych wzrośnie o 15 proc.

Aktualizacja: 15.03.2010

Związek Banków Polskich szacuje, że w tym roku wartość nowych kredytów mieszkaniowych wyniesie 45-50 mld zł, czyli wzrośnie nie więcej, jak o 15 proc. »

Niejednoznaczne notowania na rynku surowcowym

Aktualizacja: 15.03.2010

Sytuacja na rynku surowców w ubiegłym tygodniu była dość zróżnicowana. Rosły notowania ropy naftowej, nieznacznie zniżkowały kontrakty na miedź, spadały ceny złota i palladu, rosła cena platyny. »

Euro nabiera siły

Aktualizacja: 15.03.2010

Coraz ciekawiej robi się na światowym rynku walutowym. Rozpoczęta w grudniu ubiegłego roku tendencja umacniania się dolara wyraźnie wyhamowuje, a w ostatnich dniach można dostrzec symptomy możliwego jej zakończenia. »

Na rynkach widać przesilenie

Aktualizacja: 15.03.2010

Piątkowe notowania (12 marca br.) na rynku europejskim upłynęły pod znakiem oczekiwania inwestorów na dane z USA. Indeksy w trakcie sesji rosły, a publikacje dotyczące sprzedaży detalicznej okazały się lepsze od oczekiwań. Także dane o produkcji przemysłowej w strefie euro (wzrosła o 1,7 proc.) sprzyjały w piątek kupującym. Giełdy we Frankfurcie oraz Londynie zakończyły sesję niewielkimi zwyżkami. Indeks FTSE100 zyskał na zamknięciu 0,15 proc., a niemiecki DAX 0,28 proc. »

Kredyt hipoteczny a niezbędne formalności

Aktualizacja: 15.03.2010

Czasem trafia się okazja kupna mieszkania i trzeba szybko załatwić kredyt. Tymczasem od pierwszej wizyty w banku do udzielenia pożyczki na kupno mieszkania mogą minąć nawet dwa miesiące. »

Firmy nie boją się kar za łamanie praw pracowniczych

Aktualizacja: 15.03.2010

Firmy nie obawiają się surowych kar za złośliwe lub uporczywe łamanie praw pracowniczych. Prokuratura często odmawia wszczęcia postępowania w tych sprawach lub je umarza. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Tanecki

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama