reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Firmy płacą wyższe składki ubezpieczeniowe od delegowanych pracowników

Aktualizacja: 07.04.2010

Z powodu niejasnych przepisów firmy muszą płacić wyższe składki ubezpieczeniowe od delegowanych pracowników do zagranicznych organów rentowych zamiast do ZUS. »

KE chce wprowadzić akcyzę na węgiel

Aktualizacja: 07.04.2010

W państwach Unii Europejskiej powinien obowiązywać podatek węglowy związany ściśle z emisją CO2 – proponuje Komisja Europejska. Przeciwnikiem tego pomysłu jest Wielka Brytania. »

Lewiatan o podatku dochodowym od osób fizycznych

Aktualizacja: 06.04.2010

7 kwietnia 2010 roku Sejm zajmie się zmianami w Kodeksie pracy oraz Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 2584). W związku z z tym PKPP Lewiatan postuluje wprowadzenie w tych zmianach dwóch poprawek. »

40 mln zł na najlepszy projekt energetyczny

Aktualizacja: 06.04.2010

Trwa nabór wniosków ze środków PO IiŚ – Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna (Priorytet IX), w ramach Działania 9.4. Dofinansowanie, które sięgnie około 40 mln zł może otrzymać projekt instalacji produkującej energię elektryczną lub ciepło ze źródeł odnawialnych »

Polska liderem w wykorzystywaniu unijnej pomocy

Aktualizacja: 06.04.2010

Polska bardzo chętnie korzysta z funduszy unijnych. KE donosi, że nasz kraj jest zdecydowanym liderem wśród innych państw członkowskich jeśli chodzi o wdrażanie tych pieniędzy. »

Bank Australii podniósł stopę procentową

Aktualizacja: 06.04.2010

Bank Australii podjął we wtorek (6 kwietnia br.) decyzję o podniesieniu głównej stopy procentowej do poziomu 4,25. Eksperci Open Finance zaznaczają, że spośród ostatnich sześciu posiedzeń tylko jedno nie przyniosło wzrostu kosztu pieniądza. »

Czy będą zmiany w unijnej dyrektywie o czasie pracy

Aktualizacja: 06.04.2010

Niemieccy europosłowie chcą wprowadzenia zapisu o niedzieli jako dniu wolnym w całej UE do nowelizowanej właśnie dyrektywy o czasie pracy. W tym celu zbierają podpisy pod specjalną deklaracją Parlamentu Europejskiego. »

Sklepom zielarskim grozi zamknięcie

Aktualizacja: 06.04.2010

Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją - alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej. Resort zapewnia, że chodzi o bezpieczeństwo pacjentów. »

Nowe stawki VAT od 2011 roku

Aktualizacja: 06.04.2010

Od 2011 roku zaczną obowiązywać nowe stawki podatku od towarów i usług. Zmianie ulegną m.in. stawki na książki i czasopisma oraz niskoprzetworzone produkty spożywcze »

Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

Aktualizacja: 06.04.2010

Jest nowy jednolity tekst ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Kampania społeczna przeciw nadmiernej prędkości na drogach

Aktualizacja: 06.04.2010

Trwa kolejny etap kampanii społecznej "Prędkość zabija. Włącz myślenie", którą realizuje Ministerstwo Infrastruktury - Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. »

Program "Rodzina na swoim zyskuje na popularności"

Aktualizacja: 06.04.2010

BGK ogłosił na II kwartał br. nowe limity cen metra kwadratowego mieszkania kwalifikującego się do programu „Rodzina na Swoim”. Jest to duże zaskoczenie dla rynku i dobra okazja dla rozważających skorzystanie z kredytu z dopłatami do odsetek. »

Inwestorzy przestraszyli się danych z USA

Aktualizacja: 06.04.2010

Dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wpłynęły na wyniki giełdowe w Europie. »

Stopy procentowe bez zmian

Aktualizacja: 01.04.2010

Rada Polityki Pieniężnej zadecydowała o pozostawieniu podstawowych stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Takie posunięcie było oczywiste. Można było się spodziewać jedynie sygnałów o możliwości zmiany nastawienia tego gremium do polityki pieniężnej. Jeszcze do niedawna takie były przypuszczenia. »

Przejściowe osłabienie się złotego

Aktualizacja: 01.04.2010

Niewielkie osłabienie się naszej waluty okazało się jedynie przejściowe. Wieczorne straty rano zostały w całości odrobione. Dolara można było kupić nawetpo 2,87 zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama