| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Jest ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 12.04.2010

8 kwietnia br. posłowie uchwalili ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Jej celem jest stworzenie ram prawnych umożliwiających zapewnienie powszechnego dostępu do telekomunikacji, ze szczególnym naciskiem na szerokopasmowy dostęp do Internetu. »

Piotr Wiesiołek przejął obowiązki prezesa NBP

Aktualizacja: 12.04.2010

Poruszony ogromem tragedii, która wydarzyła się w Smoleńsku 10 kwietnia br., zarząd Narodowego Banku Polskiego oddał hołd pamięci wszystkim ofiarom katastrofy, w której zginęli m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką oraz prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Stanisław Skrzypek. »

Supermarkety mogą być zamknięte w dniu pogrzebu ofiar

Aktualizacja: 12.04.2010

Andrzej Faliński z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Faliński nie wykluczył, że duże sieci handlowe będą zamknięte także w dniu pogrzebu ofiar katastrofy. Decyzja w tej sprawie podjęta zostanie w poniedziałek. »

Firmy oceniają negatywnie pracę z fakturami

Aktualizacja: 08.04.2010

Pracę z fakturami 44 proc. firm ocenia negatywnie, twierdząc, że jest czasochłonna oraz wiąże się z ciągłym kopiowaniem dokumentów i naraża przedsiębiorstwa na straty finansowe. »

Ustawa w sprawie powszechnego dostępu do Internetu

Aktualizacja: 08.04.2010

Sejm w drodze aklamacji uchwalił ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Ma ona na celu upowszechnienie dostępu do Internetu. »

Katowice gospodarzem Kongresu

Aktualizacja: 08.04.2010

14-16 kwietnia 2010 r. to dni, w których Katowice będą świadkiem wykładów i dyskusji prowadzonych przez znane osobistości oraz ekspertów ze świata polityki i biznesu.Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (EEC - European Economic Congress) to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej. »

NIK skontrolował edukację, klimat i środowisko

Aktualizacja: 08.04.2010

Wyniki kontroli NIK przeprowadzonej w marcu br., w zakresie kształcenia dorosłych, zmian klimatu oraz funduszy ochrony środowiska, przedstawiono na forum komisji sejmowych. »

Apel o stosowanie wzorców umowy

Aktualizacja: 08.04.2010

Od czasu wprowadzenia możliwości stosowania wzorca generalnej umowy dystrybucyjnej, tylko jeden operator podpisał umowę wykorzystując rekomendowany przez Prezesa URE wzorzec. »

KE chce wprowadzić akcyzę na węgiel

Aktualizacja: 07.04.2010

W państwach Unii Europejskiej powinien obowiązywać podatek węglowy związany ściśle z emisją CO2 – proponuje Komisja Europejska. Przeciwnikiem tego pomysłu jest Wielka Brytania. »

Więcej inwestycji w przemyśle, mniej w sektorze usług

Aktualizacja: 08.04.2010

W tym roku restauratorzy i hotelarzy mniej zainwestują w rozwój biznesu. Znaczące zmniejszenie skłonności do inwestowania w 2010 roku może wynikać z zakończenia poprzedniej fazy cyklu inwestycyjnego i konieczności „zrobienia przerwy” na konsumowanie inwestycji, czyli wzrost przychodów i zysków, a tym samym budowania pozycji konkurencyjnej w oparciu o zrealizowane już inwestycje. »

Firmy mogą zwiększyć nakłady inwestycyjne

Aktualizacja: 08.04.2010

Wartość polskich inwestycji w tym roku może wzrosnąć o około 7 proc. w porównaniu do 2009 roku - wynika z danych PKPP Lewiatan. »

Inwestorzy czekają na decyzje banków centralnych

Aktualizacja: 08.04.2010

Głównymi wydarzeniami dzisiejszego dnia (8 kwietnia br.) mogą być decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Jeśli jednak komunikaty ECB i Banku Anglii nie przyniosą niespodzianek, inwestorzy będą reagować na szereg danych z regionu. »

Spadki na europejskich parkietach

Aktualizacja: 08.04.2010

Środa (7 kwietnia br.) na europejskich parkietach upłynęła pod znakiem spadków. Inwestorów do sprzedaży akcji zachęciły słabsze od oczekiwań publikacje danych makroekonomicznych. »

Wzrost aktywności biznesowej w strefie euro

Aktualizacja: 07.04.2010

Strefa euro odnotowała w marcu br. najszybszy, od sierpnia 2007 roku. Wzrost aktywności biznesowej, generowany głównie przez sektor wytwórczy. Poprawiała się również sytuacja w usługach. »

Jest projekt Planu Rozdziału Uprawnień do emisji CO2

Aktualizacja: 07.04.2010

Ministrowie przyjęli projekt Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji CO2 i zadecydowali o przesłaniu go do Komisji Europejskiej. W przypadku pozytywnej decyzji KE Polska będzie miała otwartą drogę do wydania uprawnień do emisji na 2010 rok. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »