reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Komorowski podpisał pierwsze ustawy

Aktualizacja: 15.04.2010

Wczoraj marszałek Sejmu pełniący funkcję prezydenta podpisał pięć ustaw. Jedna z nich dotyczy ustawy o Trybunale Stanu, kolejne ustawy regulują problem złotej akcji Skarbu Państwa oraz ustawy o PIT i CIT. »

Kolejny bank wprowadził lokatę jednodniową

Aktualizacja: 15.04.2010

Toyota Bank uzupełnił portfolio produktów oszczędnościowych. Kolejna oferta banku to lokaty jednodniowe. »

Więcej kredytów udzielanych gospodarstwom domowym

Aktualizacja: 15.04.2010

W ubiegłym miesiącu br. banki chętnie udzielały kredytów gospodarstwom domowym – wynika ze wstępnych danych podaży pieniądza opublikowanych w przez NBP. »

Data pogrzebu Sławomira Skrzypka jest już znana

Aktualizacja: 15.04.2010

Służba prasowa Narodowego Banku Polskiego poinformowała, że uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Sławomira Stanisława Skrzypka, prezesa NBP odbędą się 19 kwietnia br. »

Ozywienie w sektorze chemicznym

Aktualizacja: 15.04.2010

W sektorze chemicznym rozpoczął się okres nieznacznego wzrostu. Rok 2010 przyniesie możliwości rozwoju związane z innowacjami w kluczowych obszarach takich jak energia, ochrona zdrowia i zmiany klimatyczne - to główne wnioski z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte pt. Kompas 2010: Prognoza dla światowej branży chemicznej (Compass 2010: Global Chemicals Sector Outlook). »

Wzrosty na europejskich parkietach

Aktualizacja: 15.04.2010

W środę 14 kwietnia br. na europejskich parkietach indeksy rosły przez całą sesję. Na początku pod wpływem lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych spółki Intel, a później za sprawą danych makroekonomicznych z USA. »

Bezrobotni dołączą do obsługi Euro 2012

Aktualizacja: 15.04.2010

Za unijne pieniądze bezrobotni zostaną przeszkoleni do pracy w firmach, które zajmą się obsługą Mistrzostw Europy w piłce nożnej. »

Fiskus boi się e-wirusów

Aktualizacja: 15.04.2010

Ulgę internetową można dokumentować fakturami papierowymi lub elektronicznymi. Urzędnicy skarbowi nie przyjmują e-faktur na CD, gdyż obawiają się wirusów. Zdaniem MF i ekspertów, urzędnik nie może odmówić przyjęcia nośników z e-fakturami. »

Notariusze złożyli kondolencje rodzinom ofiar katastrofy

Aktualizacja: 15.04.2010

Prezes Krajowej Rady Notarialnej, Lech Borzemski złożył kondolencje rodzinom ofiar sobotniej katastrofy samolotu lecącego do Smoleńska. »

Uroczystości żałobne w najbliższą sobotę

Aktualizacja: 15.04.2010

Uroczystości żałobne ku czci ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, która wydarzyła się w dniu 10 kwietnia 2010 roku, odbędą się w sobotę 17 kwietnia w Warszawie na Placu Piłsudskiego. »

Ułatwienia w wypłacie świadczeń dla rodzin ofiar wypadku w Smoleńsku

Aktualizacja: 15.04.2010

Prezes ZUS powołał koordynatorów, którzy pomogą w załatwieniu formalności związanych z wypłatą świadczeń po śmierci ofiar katastrofy. »

Coraz mniej nowych mieszkań

Aktualizacja: 14.04.2010

Niektóre firmy sprzedają teraz nawet kilka razy więcej mieszkań niż przed rokiem. Najszybciej znikają małe lokale »

Hossa sprzyjała inwestycjom alternatywnym

Aktualizacja: 14.04.2010

Marzec br. okazał się bardzo udanym miesiącem dla funduszy hedgingowych, jeszcze więcej zarobili gracze na rynku akcji. Jak widać, hossa sprzyjała inwestycjom alternatywnym, lecz ich efektywność okazała się niższa niż inwestycji tradycyjnych. »

Małe firmy borykają się z problemem poprawy efektywności energetycznej

Aktualizacja: 14.04.2010

Brak wiedzy, informacji oraz wsparcia finansowego są głównymi przeszkodami w poprawie efektywności energetycznej małych i średnich przedsiębiorstw - informuje Krajowa Izba Gospodarcza (KIG). »

Inwestorzy czekają na dane o produkcji przemysłowej w USA

Aktualizacja: 14.04.2010

Na środę 14 kwietnia br. zaplanowano publikację danych o produkcji przemysłowej w strefie euro i sprzedaży detalicznej w USA. Eksperci w obu przypadkach oczekują potwierdzenia tezy o poprawie fundamentów światowej gospodarki. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama