reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

Reklama w sieci

Aktualizacja: 21.11.2007

Rynek reklamy w internecie rozwija się znacznie szybciej niż w telewizji czy prasie. Dlatego specjaliści zachęcają do e-marketingu. Skuteczna reklama w sieci może przynieść sukces nie tylko w wirtualnym biznesie. Pamiętać trzeba jednak o zakazie reklamy alkoholu, papierosów, leków oraz o dobrych obyczajach. »

Wiarygodność trzeba budować od początku firmy

Aktualizacja: 20.11.2007

Jak przekonać kontrahentów, że mają do czynienia z solidną firmą? Jak wejść na rynek z opinią rzetelnego płatnika? Przedsiębiorca, który poważnie myśli o rozwoju swojej firmy, powinien już dziś zadbać o budowanie wiarygodności i pozytywnej historii finansowej. »

Polisy OC coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców

Aktualizacja: 16.11.2007

Przedsiębiorcy wydają coraz więcej na polisy OC, bo też coraz większe jest ryzyko związane z roszczeniami. Po ostatnich zmianach w kodeksie cywilnym wzrosło znaczenie posiadania dobrej polisy, bo poszkodowani mogą zgłaszać roszczenia niemal w nieskończoność. »

Warto starannie zabezpieczać swoje należności

Aktualizacja: 16.11.2007

Przedsiębiorca prowadzący działalność handlową na zasadach kredytu kupieckiego powinien dokładnie zabezpieczyć swoje interesy, jeszcze zanim wyda kontrahentowi towar lub zrealizuje na jego rzecz usługę. »

Wymiana firmowych samochodów w odpowiednim czasie pozwoli uniknąć strat

Aktualizacja: 15.11.2007

Wymianę floty należy planować najpóźniej na trzy miesiące przed końcem użytkowania aut. Samochody firmowe najczęściej wymienia się po upływie trzech, czterech lat. »

Biznes ma także obowiązki społeczne

Aktualizacja: 14.11.2007

Odpowiedzialna firma skupia się na innowacyjności i jest tak zarządzana, by uwzględniać wpływ decyzji biznesowych na otoczenie. To już nie tylko moda, ale także konieczność. »

Nowe możliwości zastosowania faktoringu w zarządzaniu płynnością finansową firmy

Aktualizacja: 13.11.2007

Faktoring zamówieniowy poprawia płynność na etapie poprzedzającym powstanie wierzytelności. Jest źródłem finansowania zobowiązań wobec dostawców i innych podmiotów, np. pracowników. »

Planowanie pomaga wyznaczyć cele firmy

Aktualizacja: 12.11.2007

Proces planowania wymusza na przedsiębiorstwie stawianie celów, systematyzuje proces działania i eliminuje przypadkowość podczas podejmowania decyzji, w tym również podatkowych. »

Oferta banków dla przedsiębiorstw

Aktualizacja: 09.11.2007

Spośród produktów depozytowych dla firm najwyżej oprocentowane są konta oszczędnościowe. Wybierając fundusze inwestycyjne właściciele firm powinni pamiętać, że jest to inwestycja o dłuższym czasie i większym ryzyku. »

Jak cena wykupu przedmiotu leasingu wpływa na wysokość rat w trakcie jego trwania

Aktualizacja: 02.11.2007

Spółka z o.o. zamierza zawrzeć umowę leasingu na wynajmowany przez nią dotychczas samochód osobowy osobie prowadzącej indywidualną działalność gospodarczą. Osoba ta jest jednocześnie jednym z udziałowców spółki z o.o. Czy ustalona w umowie wartość końcowa przedmiotu leasingu wpływa na sumę opłat będących podstawą uznania danej umowy za umowę leasingu? Czy cena końcowa może spowodować obniżenie ceny czynszów miesięcznych poniżej cen stosowanych w najmie samochodów osobowych? »

Jak efektywnie zarządzać opakowaniami zwrotnymi

Aktualizacja: 31.10.2007

Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi leży głównie w kompetencjach osób odpowiedzialnych za gospodarkę magazynową. Opakowania zwrotne przez wielu przedsiębiorców są traktowane jako „dodatek” do sprzedaży. Jednak po co wydawać gotówkę na nowe opakowania, jeśli można wdrożyć system kontroli opakowań wydanych klientom. »

Elektroniczne kanały dostępu do rachunków firmowych

Aktualizacja: 26.10.2007

Korzystanie z kont internetowych to nie tylko oszczędność czasu. Wykorzystując kanały elektroniczne, można zaoszczędzić na prowadzeniu konta i przelewach. »

Warto wykupić polisę od niezapłaconych faktur

Aktualizacja: 25.10.2007

Po zagospodarowaniu rynku dużych firm towarzystwa ubezpieczające transakcje sprzedaży w kredycie kupieckim zwracają się w kierunku małych i średnich przedsiębiorców. Zachęcają uproszczonymi procedurami zawarcia umów i dodatkowymi usługami pomagającymi uniknąć powstania wierzytelności. »

Dynamiczny rozwój rynku leasingu

Aktualizacja: 18.10.2007

Istnienie ogromnego i bardzo płynnego rynku wtórnego pojazdów i środków transportu sprawia, że w tej dziedzinie zawieranych jest najwięcej umów leasingowych. »

Jak faktoring może pomóc twojej firmie

Aktualizacja: 16.10.2007

Faktoring to nowoczesne narzędzie finansowania, które niesie ze sobą szereg komplementarnych usług i może być wykorzystywane w wielu biznesowych sytuacjach. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama