Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu podróże autem. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące podróże autem.
Aktualizacja: 24.02.2011
Piękno Paryża, urok Nicei czy też niepowtarzalność Bordeaux – to atrybuty Francji. Bogactwo i złożoność tego europejskiego kraju daje wiele możliwości podróżowania samochodem po tej części Europy. »
Aktualizacja: 30.11.2011
Podróżując po jednym z krajów Beneluksu – Belgii nieznajomość całej gamy przepisów drogowych może prowadzić do otrzymania wysokiego mandatu. »
Aktualizacja: 30.11.2011
Albania – to jeden z krajów bałkańskich, w którym panował kiedyś komunistyczny reżim. Pozostałością po nim jest niewielka ilość dróg i ich opłakany stan. Jednak pod względem krajobrazu ten kraj ma wiele do zaoferowania. Jakie przepisy drogowe obowiązują w Albanii? »
Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji?
Aktualizacja: 13.07.2016
Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji? Nasz południowy sąsiad – to kraj o dużym bogactwie przyrody ale słynie też z restrykcyjnych przepisów drogowych i wysokich mandatów. »
Jakie przepisy drogowe obowiązują na Rodos?
Aktualizacja: 01.12.2011
Alternatywą dla stacjonarnych wakacji na jednym z wybrzeży wyspy Rodos może okazać się podróż samochodem po jednej z najpiękniejszych części Grecji. »
Czy można jeść w czasie jazdy?
Aktualizacja: 07.12.2011
Badania brytyjskich naukowców wykazały, że jedzenie w czasie jazdy dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. To więcej niż rozmowa przez telefon komórkowy, choć różnica jest niewielka. »
Ubezpieczenie Assistance a wyjazd zagraniczny
Aktualizacja: 07.12.2011
Wakacyjny wyjazd, zwłaszcza zagranicę, kojarzy nam się z czymś przyjemnym, jednak widmo stłuczki może zepsuć nam dobre samopoczucie. Komfort psychiczny zapewni nam ubezpieczenie Assistance. »
Korki w czasie podróży: jak je omijać?
Aktualizacja: 07.12.2011
Jedną z przyczyn tworzenia się korków na drogach, poza różnymi zawalidrogami w rodzaju źle zaprogramowanych cykli sygnalizacji świetlnej, czy dziwnej topografii dróg w rejonie skrzyżowań i rozjazdów oraz robót drogowych, są także nawyki kierowców i różnego rodzaju urządzenia nawigacji GPS. »
Jak obronić się przed przemocą na drodze?
Aktualizacja: 07.12.2011
Korki, nieprzewidziane sytuacje, zmęczenie i irytacja często prowadzą do przemocy. Oto kilka porad, jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy zostaniemy zaatakowani przez innego kierowcę. »
Czy wiesz jak zwiększyć widoczność auta na drodze?
Aktualizacja: 07.03.2012
Zaczyna się jesienna szarówka i gorsza widoczność na drodze. Nieodpowiednio przygotowany samochód stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla innych kierowców i pieszych. Możesz w kilka chwil sprawić, że twój samochód będzie bardziej widoczny na drodze. »
Aktualizacja: 13.07.2016
Przepisy drogowe w Chorwacji są zbliżone do przepisów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. W poniższym poradniku przedstawiamy m.in. jak wysokie mandaty grożą nam za wybrane przewinienia. »
Jak ułatwić ratownikom kontakt z rodziną poszkodowanego w wypadku?
Aktualizacja: 07.12.2011
W większości krajów o rozwiniętej motoryzacji policjanci, strażacy, medycy i ratownicy, biorący udział w akcji ratowniczej, dysponują łatwą możliwością skontaktowania się z rodziną ofiary wypadku. Możliwość ta to system ICE. Czym jest ICE i jak go stosować? »
Złodzieje samochodów: jakie są ich ulubione sposoby?
Aktualizacja: 07.12.2011
Złodzieje mają wypracowane i opanowane do perfekcji różne techniki okradania podróżujących kierowców. Oto opis kilku sytuacji, które są najczęściej przez nich wykorzystywane. »
Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?
Aktualizacja: 07.12.2011
Sporo osób zabiera ze sobą w samochodową podróż ulubione zwierzątko. Jedne znoszą jazdę samochodem całkiem dobrze, inne są zdenerwowane, przerażone. »
Jakie dokumenty niezbędne są do podróży zagranicznych?
Aktualizacja: 09.12.2011
Po drogach całej Europy porusza się duża liczba Polaków, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Brak niezbędnych dokumentów może zepsuć wakacje i pociągnąć za sobą kary i mandaty. »
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Realizuje rządową politykę ochrony konsumentów
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »