| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Słownik

Grace period

Aktualizacja: 02.02.2010

Grace period jest to okres czasu od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego do ostatniego dnia w którym bank wymaga spłaty zadłużenia. »

Pre-autoryzacja

Aktualizacja: 02.02.2010

Preautoryzacja – usługa polegająca na zablokowaniu określonej kwoty na koncie klienta. Przedsiębiorca uzyskuje w potwierdzeniu jednocześnie numer autoryzacji danej kwoty. Blokada nie oznacza obciążenia konta klienta. Usługa ta używana jest przez hotele, biura podróży i wypożyczalnie samochodów. »

Wystawca karty

Aktualizacja: 02.02.2010

Wystawca karty - banklub inna instytucja wydająca kartę. »

Powielacz ręczny

Aktualizacja: 02.02.2010

Powielacz ręczny (imprinter) – urządzenie mechaniczne służące przyjmowania płatności kartami wypukłymi. Obecnie urządzenie to wykorzystuje się w sytuacjach awaryjnych, gdy zawiedzie terminal płatniczy POS. »

ATM

Aktualizacja: 02.02.2010

ATM (ang. automatic teller machine) – bankomat »

Bankomat

Aktualizacja: 02.02.2010

Bankomat – urządzenie służące do automatycznego pobierania gotówki za pomocą kart płatniczych. Niektóre bankomaty posiadają również funkcje umożliwiające sprawdzenie stanu i historii konta, zrobienie przelewu lub złożenie depozytu. »

PIN

Aktualizacja: 02.02.2010

PIN (ang. Personal Identification Number) - osobisty numer identyfikacyjny służący do potwierdzania transakcji dokonywanych za pomocą karty w bankomatach i terminalach płatniczych. »

EMV

Aktualizacja: 02.02.2010

EMV (Europay, MasterCard, Visa) – jest to specyfikacja dotycząca techniczna kart mikroprocesorowych, która powstała dzięki porozumieniu organizacji płatniczych. Specyfikacja ta ujednolica wymagania tych organizacji odnośnie kart mikroprocesorowych. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego

Kompleksowa pomoc prawna dla przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »