| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Szacunki deficytu obrotów bieżących w Polsce

Aktualizacja: 12.02.2009

Ekonomiści ankietowani przez ISB spodziewają się średnio, że deficyt wzrósł do 2,1 mld euro w grudniu z 1,75 mld euro w listopadzie. Decydować ma spadający eksport. »

Geithner rozczarował, Wall Street płacze

Aktualizacja: 11.02.2009

Plan na uzdrowienie amerykańskiego sektora finansowego autorstwa sekretarza skarbu rozczarował inwestorów, mimo - a może z powodu - swojego rozmachu, lecz także brakiem konkretów. »

Senat USA głosuje "plan Obamy"

Aktualizacja: 10.02.2009

Ekonomiści oceniają, że to wersja ustawy, która opuściła już Izbę Reprezentantów stworzyłaby więcej miejsc pracy, niż dokument, nad którym pracuje Senat. »

Tydzień: inflacja w Polsce, sprzedaż detaliczna w USA

Aktualizacja: 09.02.2009

Rozpoczynający się tydzień nie będzie obfitował w ważne publikacje makroekonomiczne, co nie znaczy, że będzie nudny. We wtorek Biały Dom ma przedstawić część planu ratunkowego dla banków. »

Bank Anglii obniżył stopy, EBC może za miesiąc

Aktualizacja: 06.02.2009

Zgodnie z oczekiwaniami Bank Anglii obniżył stopy procentowe o 50 pkt , w następstwie czego główna stopa znalazła się na poziomie 1,0%. »

Posiedzenie ECB i Banku Anglii

Aktualizacja: 06.02.2009

Rynek nie spodziewa się, aby Europejski Bank Centralny miał podjąć decyzję o kolejnej obniżce stóp, oczekując jej raczej w marcu. Natomiast Bank Anglii stopy zetnie. »

Banki dokręcą śrubę

Aktualizacja: 03.02.2009

Z ankiety NBP przeprowadzonej wśród departamentów kredytowych w trzydziestu największych bankach działających w Polsce wynika, że czekają nas utrudnienia w dostępie do kredytu. »

Tydzień pod znakiem bezrobocia w USA

Aktualizacja: 02.02.2009

Najważniejszymi publikacjami tygodnia wydają się być piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy i plan ratunkowy dla banków (o ile zostanie ogłoszony). »

PKB za IV kwartał w USA

Aktualizacja: 30.01.2009

Piątek może okazać się smutnym dniem dla inwestorów. Czekamy na wstępny odczyt PKB w USA za IV kwartał, który ma - wedle ekonomistów - obniżyć się aż o 5,2 proc. Dane z Azji już wskazały na pogłębienie recesji. »

Czy to już recesja?

Aktualizacja: 29.01.2009

Według wstępnych danych GUS PKB Polski wzrósł w 2008 r. o 4,8%, czyli mniej niż rok wcześniej, kiedy wzrost wyniósł 6,7%. Najsłabszy był IV kwartał. »

Jak zarabiać na złocie lub chińskich akcjach

Aktualizacja: 29.01.2009

Do 13 lutego 2009 roku bank Pekao przyjmuje zapisy na Certyfikaty Strukturyzowane Rynku Złota i Rynku Chińskiego. Produkty gwarantują 100-proc. ochronę kapitału. »

Meritum Bank – nowa nazwa i 9% na lokacie

Aktualizacja: 29.01.2009

Meritum Bank rozpoczął przyjmowanie depozytów od klientów indywidualnych. Na kwartalnej lokacie o stałym oprocentowaniu oferuje 9% w skali roku. »

Fed niczego nie zmienił, zakłada pogorszenie

Aktualizacja: 29.01.2009

Fed oczywiście nie zmienił stóp na wczorajszym posiedzeniu, ale sam komunikat nieco rozczarowuje. Brak w nim zapowiedzi konkretnych działań, a więcej jest rozważań. »

MFW obniża prognozy

Aktualizacja: 28.01.2009

Międzynarodowy Fundusz Walutowy uważa, że światowy PKB wzrośnie w 2009 r. zaledwie o 0,5%, choć zaledwie dwa miesiące temu sądził, że będzie to 2,2% wzrostu. »

Nowy program Fed

Aktualizacja: 28.01.2009

Wygląda na to, że zmiany stóp procentowych przestały być już głównym narzędziem banku rezerw federalnych w walce ze spowolnieniem gospodarczym, a stały się nim limity kredytowe. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK