| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Bezrobocie coraz niższe, rośnie sprzedaż detaliczna

Aktualizacja: 23.07.2009

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich recesja przejawia się między innymi w postaci gwałtownie rosnącego bezrobocia, w Polsce sytuacja pod tym względem wygląda bardzo dobrze. »

Banki oddają pieniądze podatników

Aktualizacja: 23.07.2009

Instytucje finansowe wolą drożej pozyskać kapitał z rynku i działać na dotychczasowych zasadach, niż obracać państwowymi pieniędzmi i podlegać rygorystycznym wymaganiom. »

Produkcja ma się coraz lepiej

Aktualizacja: 20.07.2009

Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, w czerwcu produkcja przemysłowa zwiększyła się o 6,2 proc. w porównaniu do maja. W stosunku do czerwca ubiegłego roku była niższa o 4,3 proc. »

Mieszkań więcej, ale będzie mniej

Aktualizacja: 20.07.2009

Według opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszym półroczu oddano do użytkowania nieco ponad 76 tys. mieszkań. To o 9,7 proc. więcej niż w ubiegłym roku i aż o 43,9 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2007 r. »

Płace rosną, zatrudnienie spada wolniej

Aktualizacja: 20.07.2009

Z opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw obniżyła się w czerwcu o 12,2 tys. osób i wyniosła 5,28 mln osób. »

Rezerwy walutowe Chin największe w historii

Aktualizacja: 15.07.2009

Wartość walutowych rezerw chińskiego banku centralnego przekroczyła 2,1 biliona dolarów. Drugi kwartał przyniósł wzrost wartości rezerw Banku Ludowego Chin o 178 mld USD do kwoty 2138 mld USD. W poprzednim kwartale rezerwy również rosły, lecz w znacznie wolniejszym tempie, tzn. o niespełna 8 mld USD. »

Ceny rosną coraz wolniej

Aktualizacja: 14.07.2009

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł w czerwcu 3,5 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. W maju wyniósł 3,6 proc. A więc inflację mamy coraz niższą. To oznacza, że coraz bardziej prawdopodobna jest obniżka stóp procentowych. »

Inflacja i posiedzenia banków centralnych

Aktualizacja: 13.07.2009

W tym tygodniu zaplanowano publikację danych makroekonomicznych odnośnie dynamiki cen konsumentów i producentów m.in. w USA, strefie euro, Wielkiej Brytanii i Polsce. »

Deflacja wkrada się do Europy

Aktualizacja: 10.07.2009

Producenci z Europy Zachodniej ratują się przed stratami poprzez cięcie kosztów (miejsc pracy) i pozostawianie cen na poziomach sprzed roku. Spirala deflacyjna zaczyna się powoli rozkręcać. »

Paliwowe koncerny zdominowały świat

Aktualizacja: 09.07.2009

Ranking największych firm świata Fortune 500 dobrze oddaje zmiany zachodzące w światowej gospodarce: spółki surowcowe zajęły 7 z 10 najwyższych pozycji, największe straty generuje branża finansowa. »

Będzie lepiej w światowej gospodarce

Aktualizacja: 09.07.2009

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podwyższył z 1,9 proc. do 2,5 proc. prognozę światowego wzrostu gospodarczego na przyszły rok. Jednocześnie jednak nieznacznie obniżył przewidywania dynamiki globalnego PKB na ten rok. »

Publikacja PKB w strefie euro

Aktualizacja: 08.07.2009

W Europie najistotniejszymi danymi będą w środę informacje o dynamice PKB w strefie euro. Analitycy szacują, że w I kw. gospodarki 16 krajów posługujących się wspólną walutą skurczyła się o 4,8 proc. r/r. »

Problemy budżetowe kaliforni

Aktualizacja: 07.07.2009

Agencja Fitch obniżyła w poniedziałek ocenę zdolności kredytowej stanu Kalifornia - to za sprawą olbrzymiego deficytu budżetowego mającego w ciągu najbliższego roku przekroczyć 26 mld USD. »

Kwartalne wyniki spółek

Aktualizacja: 06.07.2009

Rozpoczynający się sezon publikacji wyników finansowych spółek powinien dostarczyć inwestorom przynajmniej odrobinę dowodów potwierdzających słuszność optymizmu z ostatnich miesięcy. »

Dane z rynku pracy w USA

Aktualizacja: 07.07.2009

W ostatnich miesiącach to dane z rynku pracy w Stanach były często najważniejszą publikacją miesiąca dla rynków finansowych. Czy ich waga się utrzymuje? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK