reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Niepełnosprawni. Projekt nowej ustawy

Aktualizacja: 07.03.2005

Prace nad autopoprawką rządowego projektu nowej ustawy rehabilitacyjnej zmierzają w niewłaściwym kierunku - twierdzą pracodawcy osób niepełnosprawnych, którzy zażądali wycofania projektu z Sejmu i nowelizacji obecnej ustawy. »

VAT na internet - informacja o cenach

Aktualizacja: 07.03.2005

Firmy dostarczające internet powinny poinformować klientów o wzroście cen usług dostępu do internetu spowodowanych wprowadzeniem od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na te usługi - wynika z odpowiedzi, jakiej udzielił prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. »

UE. Ułatwienia przy podziale i łaczeniu firm

Aktualizacja: 07.03.2005

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wyrazili zadowolenie z oceny proponowanych zmian podatkowych związanych z połączeniami i podziałem firm działających w kilku państwach unijnych. »

Podpisano nową polsko-ukraińską umowę o współpracy gospodarczej

Aktualizacja: 04.03.2005

Nową umowę o współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Ukrainą podpisali w piątek w Kijowie premierzy Marek Belka i Julia Tymoszenko. »

Dyrektywa patentowa. Będą dalsze prace w PE?

Aktualizacja: 08.03.2005

Przewodniczący UE Luksemburczycy liczą, że w poniedziałek Rada ministrów krajów UE ds. konkurencji skieruje kontrowersyjną dyrektywę o patentach na oprogramowanie do komputerów do drugiego czytania w Parlamencie Europejskim - podały źródła zbliżone do Luksemburga. »

Prawo upadłościowe i naprawcze. Trwają prace nad ustawą

Aktualizacja: 04.03.2005

W Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka odbyło się pierwsze czytanie ustawy o zmianie ustawy - Prawo upadłościowe i naprawcze i rozpoczęły się nad nią prace. »

URTiP: firmy muszą informować o zmianie cen dostępu do internetu

Aktualizacja: 04.03.2005

Firmy dostarczające internet powinny poinformować klientów o wzroście cen usług dostępu do internetu spowodowanych wprowadzeniem od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na te usługi »

Pracownicy często naciągają pracodawców

Aktualizacja: 04.03.2005

Wykorzystywanie sprzętu pracodawcy do prywatnych zleceń, wychodzenie z pracy na pocztę i na zakupy, telefonowanie na koszt firmy to najbardziej popularne sposoby naciągania pracodawców przez pracowników. »

Fundusze unijne: tylko 10 proc. wniosków nie zawiera błędów

Aktualizacja: 04.03.2005

Fundusze unijne cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony polskich małych i średnich przedsiębiorstw i samorządów. Według Ministerstwa Gospodarki i Pracy konkurencja jest bardzo duża. Jendnak większość wniosków o dofinansowanie projektów z funduszy strukturalnych, zgłaszanych przez przedsiębiorców i samorządy, jest słaba i zawiera dużo błędów »

Wchodzi w życie: legalizacja urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców

Aktualizacja: 04.03.2005

Urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców, tzw. tachografy, będące w użytkowaniu przed 4 marca br., powinny być zgłoszone do sprawdzenia przed upływem ważności ostatniej okresowej legalizacji. »

Sejm przyjął ustawę o abonamencie

Aktualizacja: 04.03.2005

Sejm przyjął w czwartek ustawę o opłatach abonamentowych. »

Sejm. Znów propozycja wprowadzenia czwartej stawki PIT

Aktualizacja: 04.03.2005

W Sejmie pojawił się projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, reaktywujący czwartą stawkę PIT. Tym razem miałaby o­na objąć dochody powyżej 144 tys. zł rocznie, czyli 12 tys. zł miesięcznie. »

Umiejętność planowania ważna dla pracodawców

Aktualizacja: 03.03.2005

Z badania Instytutu MillwardBrown SMG/KRC wynika, że około 60 proc. studentów ma przeciętną lub niską motywację do podejmowania działań istotnych z punktu widzenia pracodawców. Myślenie perspektywiczne i planowanie to najistotniejsze cechy przyszłego pracownika. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Jabłoński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama