reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Kataster za rok

Aktualizacja: 03.06.2005

Już w 2006 r. możemy spodziewać się ustawy, która jednym podatkiem katastralnym zastąpi kilka podatków, tj. podatki: od nieruchomości, leśny, rolny i od spadków - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Odwołanie Gronickiego byłoby "sabotażem gospodarczym"

Aktualizacja: 03.06.2005

Odwołanie ministra finansów, który pracuje obecnie nad przyszłorocznym budżetem, byłoby "sabotażem gospodarczym" i mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - tak premier Marek Belka odniósł się do zapowiedzi posłów PSL złożenia wniosku o odwołanie Mirosława Gronickiego. »

Rolnicy chcą do KRUS

Aktualizacja: 03.06.2005

Odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Zakłada o­n przywrócenie możliwości ubezpieczenia w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rolników, którzy z powodu prowadzenia dodatkowej działalności gospodarczej zostali z niej wykluczeni. »

Do piątku nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 02.06.2005

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zdecydowała, że przygotuje do piątku rano projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, która zamrozi ceny oleju opałowego na dotychczasowym poziomie. Posłowie chcą w piątek zająć się projektem nowelizacji i skierować go do laski marszałkowskiej. »

Złoty umacnia się, obligacje stabilne

Aktualizacja: 02.06.2005

Złoty umocnił się w czwartek po południu wobec euro i dolara. Rentowności obligacji utrzymywały się na poziomie zbliżonym do środowego zamknięcia. »

Miotły pracują pełną parą

Aktualizacja: 02.06.2005

- Zainteresowanie „Wielkim Wiosennym Sprzątaniem Długów” przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Każdego dnia blisko 2 tysiące osób wchodzi bezpośrednio na naszą stronę internetową, dalsze kilka tysięcy poprzez linki z innych portali. Operatorzy infolinii odbierają po 900-1200 telefonów dziennie. Aby obsłużyć taką liczbę zainteresowanych musieliśmy nie tylko wstrzymać wszelkie urlopy, ale i zwiększyć zatrudnienie. Myślę, że edukacyjny cel tej kampanii na rzecz małych i średnich firm został osiągnięty - powiedział Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów. »

PSL zaskarży do TK rozporządzenie o podwyżce akcyzy

Aktualizacja: 02.06.2005

Wiceprezes PSL Jan Bury zapowiedział, że jeśli rząd nie wycofa się z rozporządzenia o podwyżce podatku akcyzowego na energię elektryczną, olej opałowy i gaz płynny, to klub PSL zaskarży je do Trybunału Konstytucyjnego. »

Wzrost PKB i struktura w I kwartale zaskoczeniem

Aktualizacja: 02.06.2005

Wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński powiedział w czwartek, że dynamika i struktura wzrostu PKB w I kwartale tego roku zaskoczyła ekspertów banku centralnego, ale za wcześnie obecnie wyrokować, czy to chwilowe odchylenie, czy zmiana strukturalna. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 02.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty niestabilny, obligacje na poziomie zamknięcia

Aktualizacja: 02.06.2005

Złoty w ciągu nocy stracił, jednak tuż po godz. 9.00 odrobił trochę strat. Na rynku długu wzrost cen lekko wyhamował. »

Referendum w regionalnych jednostkach PKN Orlen

Aktualizacja: 02.06.2005

Od 6 do 8 czerwca Krajowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych (KMKPZZ) w PKN Orlen przeprowadzi referendum w regionalnych jednostkach spółki, w którym zapyta pracowników o poparcie dla swych działań sprzeciwiających się likwidacji tych struktur, w tym o poparcie dla ewentualnej akcji strajkowej - poinformował szef NSZZ äSolidarnośćö w Grupie Orlen Walenty Cywiński. »

Niższe składki na ZUS od zakładających firmy?

Aktualizacja: 02.06.2005

Jak dowiedziała się „GP”, jest właściwie przesądzone, że około 1 mln osób prowadzących działalność gospodarczą nie grozi - jak chciał rząd - podwyżka składek na ZUS. O przeszło 450 zł - z ponad 700 zł do 250 zł - mogą natomiast zmniejszyć się miesięczne obciążenia osób zakładających własne firmy. »

ZUS przekaże pieniądze do OFE

Aktualizacja: 02.06.2005

ZUS przekaże w czwartek do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) 313,3 mln zł - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS. »

Polacy sprowadzają coraz więcej używanych aut

Aktualizacja: 02.06.2005

Polacy sprowadzają coraz więcej używanych samochodów; od początku tego roku do końca kwietnia sprowadzono do naszego kraju 275 tys. 295 używanych aut, z czego 98 proc. z krajów Unii Europejskiej - poinformowała firma Samar, monitorująca rynek motoryzacyjny. »

System Schengen II od 2007 r.

Aktualizacja: 01.06.2005

Komisja Europejska przedstawiła propozycje dotyczące nowego systemu informacyjnego Schengen II (SIS II), który ma pozwolić na zniesienie od marca 2007 r. kontroli na wewnętrznych granicach w całej UE, w tym w nowych krajach członkowskich. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MDDP Outsourcing

Nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama