reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Premier spotka się z RPP

Aktualizacja: 29.11.2005

Po listopadowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej premier Kazimierz Marcinkiewicz spotka się z RPP, a być może także z zarządem Narodowego Banku Polskiego. »

Bez wysokiego wzrostu deficyt zagrożony

Aktualizacja: 29.11.2005

Możliwe, że w 2007 nie uda się osiągnąć deficytu budżetowego na poziomie 3 proc. PKB, jeśli wzrost gospodarczy nie będzie odpowiednio wysoki - powiedział na spotkaniu z analitykami premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Zmiany w podatkach od 2007 roku

Aktualizacja: 29.11.2005

Rząd zamierza wprowadzić zmiany w systemie podatkowym od 2007 roku, a ich plan przedstawi wiosną przyszłego roku - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz na spotkaniu z analitykami. »

Wzrósł wskaźnik wyprzedzający koniunktury

Aktualizacja: 29.11.2005

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w październiku o 2,5 pkt - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

Złoty kontynuuje umocnienie

Aktualizacja: 29.11.2005

Początek wtorkowych kwotowań przyniósł kontynuację aprecjacji polskiej waluty, zwłaszcza w porównaniu do dolara. »

Pamiętajmy o fakturach

Aktualizacja: 29.11.2005

Kto chce za kilka tygodni w PIT za 2005 r. odliczyć wydatki na internet, ten już teraz musi sprawdzić, czy gromadzi właściwe rachunki. Dla fiskusa liczy się tylko osoba figurująca na fakturze VAT, a nie użytkownik internetu. »

Dyplom, wiek i płeć decydują o zarobkach

Aktualizacja: 29.11.2005

Tradycja się nie zmienia - nadal mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety, a wynagrodzenia rosną z wiekiem pracowników. Ponadto w firmach publicznych średnie płace są wyższe niż w prywatnych, ale przedsiębiorstwa prywatne zdecydowanie lepiej wynagradzają pracowników z wyższym wykształceniem. »

Indeks Biznesu wzrósł w listopadzie

Aktualizacja: 28.11.2005

Roczny Indeks Biznesu, przygotowywany przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan, wzrósł w listopadzie o 2 pkt do 55 pkt. »

Złoty umacnia się po wstąpieniu Słowacji do ERM2

Aktualizacja: 28.11.2005

Złoty nadal umacnia się po informacji o wstąpieniu Słowacji do ERM2. W najbliższych dniach kurs euro/złoty może osiągnąć 3,85-3,86, czyli poziom z przełomu września i października. »

Kostki z Poznania podbijają świat

Aktualizacja: 28.11.2005

Wymyślanie kostki do gry w XXI wieku to jak odkrywanie koła na nowo. Ale właśnie w tej dziedzinie niewielka firma z Poznania stała się jedną ze światowych potęg. »

Brak podwyżki akcyzy na benzynę to ubytek 1,2 mld zł

Aktualizacja: 28.11.2005

Premier Kazimierz Marcinkiewicz szacuje, że brak przewidywanej na przełom 2005/06 roku podwyżki stawki akcyzy na benzynę spowoduje ubytek w budżecie państwa w wysokości 1,2 mld zł. »

Złoty umocnił się, dealerzy oczekują dalszych wzrostów

Aktualizacja: 28.11.2005

Złoty umocnił się na poniedziałkowym otwarciu w ślad za euro-dolarem, a uczestnicy rynku spodziewają się dalszego wzrostu kursu naszej waluty przynajmniej do połowy tygodnia. »

Nie zgadzają się co do stawek CIT

Aktualizacja: 28.11.2005

Stawka CIT zostanie zredukowana do 18 proc. z 19 proc. obecnie - zapowiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Pisma urzędowe można wysyłać elektronicznie

Aktualizacja: 28.11.2005

Administracja publiczna ma już prawo doręczać pisma drogą elektroniczną. Zainteresowany musi jednak albo sam o to wystąpić, albo wyrazić na to zgodę. W takiej formie można też składać żądania, odwołania, zażalenia, wyjaśnienia. »

Olej droższy od benzyny

Aktualizacja: 28.11.2005

Posiadacze diesli, którzy z niepokojem śledzą malejącą różnicę w cenach oleju napędowego i benzyny, przeżyją szok. Na niektórych stacjach paliwa kosztują już tyle samo, a znaleźliśmy takie, gdzie olej jest droższy od benzyny. Takich stacji będzie coraz więcej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama