reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Całkowity zwrot akcyzy na paliwo rolnicze nie jest możliwy

Aktualizacja: 08.12.2005

Całkowity zwrot akcyzy na tzw. paliwo rolnicze nie jest obecnie możliwy, gdyż wymagałoby to zgody Komisji Europejskiej - poinformował posłów minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. »

Koncepcja budowy autostrad jest nieskuteczna

Aktualizacja: 08.12.2005

Koncepcja budowy i eksploatacji autostrad w systemie koncesyjnym okazała się całkowicie nieskuteczna - wynika z informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli funkcjonowania transportu. »

Złoty rozpoczął dzień od niewielkiego spadku wartości

Aktualizacja: 08.12.2005

Złoty nadal pozostaje w trendzie wzrostowym, choć rano w czwartek nieznacznie się osłabił. Ceny obligacji na otwarciu spadły. »

Sejm skierował projekt budżetu do prac w komisji

Aktualizacja: 08.12.2005

Po blisko dwunastogodzinnych obradach Sejm skierował projekt ustawy budżetowej na 2006 r. do dalszych prac w sejmowej komisji finansów publicznych. »

"Lewiatan" złoży wniosek do TK w sprawie ustawy górniczej

Aktualizacja: 08.12.2005

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan" poinformowała, że w czwartek zamierza złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności ustawy o emeryturach górniczych z Konstytucją RP. »

Międzynarodowe standardy robią światową karierę

Aktualizacja: 08.12.2005

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej przyjmuje coraz więcej krajów. Robią o­ne karierę w Europie i na świecie dzięki globalnemu podejściu do sprawozdań finansowych firm. »

Polacy w czołówce konsumentów

Aktualizacja: 08.12.2005

Zakupy w krajach Unii Europejskiej są w tym roku bardziej ożywione niż w 2004 r. Wolumen obrotów handlu detalicznego wzrósł w październiku o 1,4 proc. Polacy są w czołówce najbardziej aktywnych konsumentów. »

Na swoje pieniądze poczekamy dłużej

Aktualizacja: 08.12.2005

Z powodu późnych terminów publikacji danych GUS podatnicy dłużej poczekają na zwrot VAT. Najdłużej ci, którzy wnioski o zwrot złożą w styczniu 2006 r. »

Nadal jest miejsce do obniżki stóp procentowych

Aktualizacja: 07.12.2005

Nadal istnieje miejsce do obniżek stóp procentowych w Polsce. Skłania do tego m.in. sytuacja budżetowa oraz makroekonomiczna - uważa premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Urzędnicy magistratu opracowali kodeks etyki

Aktualizacja: 07.12.2005

Szczecińscy urzędnicy zatrudnieni w tamtejszym magistracie opracowali dla siebie kodeks etyki zawodowej. Nieformalnie jego wytyczne obowiązują już od ubiegłego tygodnia. »

Marazm na rynku złotego i obligacji

Aktualizacja: 07.12.2005

Kurs złotego oraz ceny obligacji pozostają w środę wyjątkowo stabilne. Do końca dnia dilerzy nie oczekują znacznych zmian. »

MSP otrzymało warunki ugody od Eureko

Aktualizacja: 07.12.2005

Ministerstwo Skarbu Państwa otrzymało już na piśmie przedstawione pod koniec listopada przed polskim sądem przez Eureko nowe warunki ugody - poinformował minister skarbu Andrzej Mikosz. Mikosz nie chciał jednak odnieść się do propozycji Eureko. »

Dług publiczny nie przekroczy 55 proc. PKB

Aktualizacja: 07.12.2005

W przyszłym roku dług publiczny nie przekroczy poziomu 55 proc. PKB, a w 2007 roku powinien spaść w relacji do PKB - powiedziała w Sejmie minister finansów Teresa Lubińska. »

Szefowa resortu finansów: To dobry budżet

Aktualizacja: 07.12.2005

Minister finansów Teresa Lubińska jest przekonana, że posłowie poprą budżet na 2006 rok. W środę w Sejmie rozpoczyna się I czytanie projektu budżetu na 2006 rok. »

Złoty nadal powinien się umacniać

Aktualizacja: 07.12.2005

Mocne środowe otwarcie wskazuje na utrzymanie wzrostowych trendów wartości złotego, natomiast ceny obligacji będą pod wpływem rynków bazowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama