reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Firmę zarejestrujesz w urzędzie skarbowym

Aktualizacja: 11.05.2006

Zlikwidowana ma być gminna ewidencja działalności gospodarczej. Uzyskanie przez osobę fizyczną statusu przedsiębiorcy będzie następować po złożeniu odpowiedniej deklaracji NIP do urzędu skarbowego. »

MF szacuje PKB na 5,4 proc.

Aktualizacja: 10.05.2006

Ministerstwo Finansów szacuje wzrost PKB w I kwartale na 5,4 proc. i podobnego wyniku oczekuje w II kwartale - powiedziała wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska. »

Bez programu konwergencji Polska utraci środki z UE

Aktualizacja: 10.05.2006

Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska ostrzegła, że jeśli Polska nie przedstawi wiarygodnego programu konwergencji to grozi utrata ponad 19 mld euro z funduszy Unii Europejskiej. »

Na rynku spokój i oczekiwanie na decyzję FED

Aktualizacja: 10.05.2006

Na rynku walutowym po porannym osłabieniu złoty nieco się umocnił, ale, jak podkreślają dealerzy, niewiele się dzieje. Rentowności obligacji nieco spadły. »

Minister finansów nie wyklucza dymisji

Aktualizacja: 10.05.2006

Wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska nie wyklucza dymisji, jeżeli jej protesty w związku z możliwą eskalacją żądań koalicjantów przed jesiennymi wyborami samorządowymi nie będą skuteczne. »

Gilowska o wzroście i uporządkowaniu systemu finansów

Aktualizacja: 10.05.2006

Wysoki wzrost gospodarczy jako dobra okazja do uporządkowania stanu finansów publicznych, dostosowanie do kryteriów z Maastricht oraz obniżenie klina podatkowego - to główne tematy poruszane przez wicepremier Zytę Gilowską na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych. »

Unia Europejska ponagla Warszawę

Aktualizacja: 10.05.2006

W ostatnich tygodniach Komisja Europejska wszczęła wobec naszego kraju szereg procedur wyjaśniających w związku z niestosowaniem prawa europejskiego w kilku kluczowych obszarach. »

Szybciej w sprawach gospodarczych

Aktualizacja: 10.05.2006

Przedsiębiorcy mają szansę na sprawniejszy i mniej sformalizowany proces cywilny. W zamian będą musieli wykazać się większym profesjonalizmem. »

Lepsza lokata, gorsze opinie

Aktualizacja: 10.05.2006

Polska awansowała w 2005 roku z 12 na 5 na świecie miejsce wśród najlepszych lokalizacji dla inwestycji zagranicznych - wynika z rankingu firmy konsultingowej A.T. Kearney. Przed nami są Chiny, Indie, USA i Wielka Brytania. »

Koniec pracy w niedzielę

Aktualizacja: 10.05.2006

Na trwającym posiedzeniu Sejmu posłowie zajęli się ograniczeniem pracy w niedziele i święta. Zmiany w kodeksie pracy mają dotyczyć handlu, a szczególnie hiper- i supermarketów. »

Złoty traci w wyniku korekty, wzrosła rentowność obligacji

Aktualizacja: 09.05.2006

Wtorek nie jest korzystny dla złotego. Polska waluta traci zarówno wobec euro, jak i do słabego jeszcze niedawno dolara. Wzrosła również dochodowość polskich papierów dłużnych. »

Ochrona na czarną godzinę

Aktualizacja: 09.05.2006

Ubezpieczenia zawierane przez małe i średnie przedsiębiorstwa to najdynamiczniej rozwijający się segment ubezpieczeń majątkowych. Zapotrzebowanie firm na ochronę wzrasta wraz z ich zamożnością. »

Złoty słabszy wobec euro i USD

Aktualizacja: 09.05.2006

Wtorkowe otwarcie przyniosło dalsze osłabienie złotego wobec euro i dolara, ale analitycy podkreślają oczekiwanie inwestorów na środowy wynik posiedzenia i komentarz amerykańskiego banku centralnego. »

Masz dziecko, masz etat

Aktualizacja: 09.05.2006

Ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę dla kobiet powracających do pracy po urodzeniu dziecka to jeden z głównych kierunków zmian w prawie pracy. Dziś w Sejmie odbędą się pierwsze czytania poselskich projektów zmian w kodeksie pracy. »

Gospodarka podzieli rząd

Aktualizacja: 09.05.2006

Zakres i tempo prywatyzacji, wybór firm do konsolidacji, stosunek do inwestorów zagranicznych - to tylko niektóre z potencjalnych pól konfliktu pomiędzy PiS a Samoobroną i LPR. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sienkiewicz i Zamroch. Radcowie Prawni Spółka Partnerska

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, jak również pomoc dla klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama