reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

12,5 mld zł dla firm

Aktualizacja: 25.05.2007

Sejm uchwalił ustawę o rozwiązaniu kontraktów długoterminowych (KDT) i jeśli wejdzie ona w życie bez poprawek, to firmy energetyczne zyskają prawo do 12,5 mld zł rekompensat. »

Części do aut tracą walory wzorów przemysłowych

Aktualizacja: 25.05.2007

Przełamany został monopol koncernów motoryzacyjnych na produkcję widocznych elementów samochodu. Dla małych producentów i serwisów samochodowych to szansa na większe zyski. »

Rachunki za energię elektryczną mogą być wyższe

Aktualizacja: 25.05.2007

 Likwidacja długoterminowych kontraktów na energię elektryczną ma zliberalizować rynek dostaw energii. Możemy mieć wyższe rachunki za prąd. »

Propozycje resortu gospodarki wobec dłużników

Aktualizacja: 24.05.2007

Resort gospodarki przygotowuje nowelizację ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej, w której może znaleźć się zapis, że dane dłużnika będą przez 10 lat przechowywane w Biurach Informacji Gospodarczej, nawet jeśli spłacił on należności. »

Nie będzie obowiązku certyfikatów dla rzemiosła

Aktualizacja: 24.05.2007

Nowelizacja ustawy o rzemiośle, wprowadzająca m.in. obowiązek posiadania przez rzemieślników certyfikatów, nie wejdzie w życie. Sejm przyjął uchwałę Senatu, który zdecydował o jej odrzuceniu. »

Nowa ulga dla producentów biokomponentów

Aktualizacja: 24.05.2007

Producenci biokomponentów będą mogli skorzystać z nowej ulgi podatkowej. »

Samorządy stawiają na partnerstwo inwestycyjne

Aktualizacja: 24.05.2007

Mimo barier prawnych samorządy wspólnie z przedsiębiorcami coraz częściej przystępują do inwestycji opartych na zasadach zbliżonych do partnerstwa publiczno-prywatnego (p.p.p.). »

Nie każda spółka to mały podatnik

Aktualizacja: 24.05.2007

Spółka spełnia kryteria małego podatnika, jeśli wartość jej przychodu ze sprzedaży wraz z należnym VAT nie przekroczy 800 tys. euro. »

Odwołanie z zarządu uzasadnioną przyczyną wypowiedzenia

Aktualizacja: 24.05.2007

Odwołanie ze stanowiska członka zarządu spółki jest wystarczającą przyczyną wypowiedzenia mu umowy o pracę. Celem zatrudnienia takiej osoby jest bowiem wykonywanie przez nią funkcji kierowniczych. »

Umowy zlecenia i o dzieło nie będą objęte VAT

Aktualizacja: 24.05.2007

Osoby pracujące m.in. na umowy zlecenia i o dzieło nie będą objęte VAT. Sejmowa podkomisja postanowiła nie zmieniać definicji działalności gospodarczej w ustawie o VAT. »

Kodeks pracy określi obowiązki i uprawnienia telepracowników oraz ich pracodawców

Aktualizacja: 24.05.2007

Wszystkie kluby poselskie popierają rządowy projekt ustawy regulujący telepracę. Może ona zacząć obowiązywać jeszcze w tym roku. »

Pełnomocnictwa udzielają wszyscy wspólnicy

Aktualizacja: 24.05.2007

Pełnomocnictwo do reprezentowania przed sądami administracyjnymi spółki cywilnej, np. w sprawach podatkowych, powinno być udzielane przez wszystkich wspólników. »

Ograniczanie odliczania VAT od aut niezgodne z prawem Unii

Aktualizacja: 24.05.2007

Zasady ograniczające odliczanie VAT od samochodów naruszają unijne prawo. Jeżeli polskie przepisy nie zostaną zmienione, sprawa trafi do ETS. »

Propozycja surowszych zasad i kontroli w branży transportowej

Aktualizacja: 23.05.2007

Surowsze, jednolite w całej Unii Europejskiej zasady działalności firm transportowych oraz bardziej skrupulatne kontrole - to główne założenia pakietu propozycji legislacyjnych, przedstawionego przez Komisję Europejską. »

Filie też mogą tworzyć rady

Aktualizacja: 23.05.2007

Rady pracowników muszą być tworzone nie tylko w centralach, ale także w filiach przedsiębiorstwa, o ile są one odrębnymi pracodawcami. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama