reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Jedno okienko będzie działać od 2008 roku

Aktualizacja: 12.12.2007

W ciągu tygodnia wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld przedstawi projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

W grudniu warto wypłacić dwie pensje

Aktualizacja: 12.12.2007

Resort pracy nie wydał jeszcze rozporządzenia, które określi zasady refundacji składek na ZUS niepełnosprawnych pracowników w 2008 roku. »

Upoważniony przedsiębiorca nie zastąpi agenta celnego

Aktualizacja: 12.12.2007

Obecnie obowiązujące przepisy nie uzależniają możliwości posiadania pozwolenia na stosowanie uproszczonej procedury celnej od posiadania statusu upoważnionego przedsiębiorcy. Nie zastąpi również instytucji agenta celnego. »

Ministerstwo szuka sposobu, by firmy nie straciły dotacji na tworzenie miejsc pracy

Aktualizacja: 12.12.2007

Resort rozwoju chce pomóc przedsiębiorcom dotkniętym niekorzystną zmianą zasad wypłacania unijnych dotacji na nowe miejsca pracy. To efekt publikacji GP. »

7-proc. wzrost gospodarka ma już za sobą

Aktualizacja: 12.12.2007

Gospodarka zwolni w 2008 roku, nawet do poniżej 4,5 proc. w I kwartale. Rosnące wynagrodzenia, popyt wewnętrzny i ceny żywności przyczynią się do wzrostu inflacji. Zmiany regulacyjne mogą poprawić obraz Polski w oczach zagranicznych inwestorów. »

Wymóg posiadania korekty faktury jest niekonstytucyjny

Aktualizacja: 12.12.2007

Przepis, który w przypadku udzielenia rabatów już po wystawieniu faktury uzależnia odliczenie podatku od posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej, jest niezgodny z konstytucją. »

Wszyscy pracownicy otrzymają wyższe płace netto

Aktualizacja: 11.12.2007

11,8 mln pracowników najemnych otrzyma w styczniu wyższe płace netto. Stanie się tak dzięki drugiemu etapowi redukcji składki rentowej. Zyskają też na niej samozatrudnieni i pracodawcy. »

Urząd wyjaśni sprawę zanim wykreśli podatnika

Aktualizacja: 11.12.2007

Jeżeli zachodzi podejrzenie, że firma nie prowadzi działalności gospodarczej, urząd skarbowy musi to sprawdzić, zanim wykreśli podatnika z rejestru. »

Odsetki od dopłat są neutralne podatkowo

Aktualizacja: 11.12.2007

Odsetki od dopłat wnoszonych nieterminowo przez udziałowców do spółki i od zwracanych przez spółkę, nie mogą być kosztem. »

Kapitał zakładowy nie musi być wysoki

Aktualizacja: 11.12.2007

 Czy wprowadzenie w Polsce przy rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bardzo niskiego wymogu kapitału zakładowego sprawdziłoby się, tak jak to jest w Irlandii?  »

Przejście na księgi nie zmienia sposobu rozliczeń podatkowych

Aktualizacja: 11.12.2007

Spółki jawne, które od nowego roku przejdą na pełną księgowość, nie muszą zmieniać sposobu rozliczeń podatkowych wspólników. »

Działamy, by wzrost inflacji był przejściowy

Aktualizacja: 11.12.2007

Wzrost cen żywności, szybki wzrost płac oraz możliwość osłabnięcia deflacji cen importu z krajów o niskich kosztach wytwarzania mogą wpływać na politykę pieniężną RPP. »

Ułatwienia dla upoważnionych firm

Aktualizacja: 10.12.2007

Od początku 2008 roku zaczną obowiązywać przepisy o upoważnionych podmiotach gospodarczych. Firmy, które uzyskają taki status, skorzystają z wielu ułatwień celnych, m.in. będzie u nich mniej kontroli. Upoważnionym przedsiębiorcom będzie również łatwiej utrzymać w przyszłości konkurencyjną pozycję na rynku. »

Przedsiębiorca musi dowieść, że klient nie ma racji

Aktualizacja: 10.12.2007

Od 21 grudnia przedsiębiorca będzie musiał udowodnić przed sądem, że nie wprowadził konsumenta w błąd. Klienci będą też mogli występować bezpośrednio z roszczeniami przeciwko przedsiębiorcom z tytułu nieuczciwych praktyk rynkowych. »

Karta eksportowa będzie traktowana jak dowód rejestracyjny

Aktualizacja: 10.12.2007

NOWE PRAWO Od 25 grudnia dowód rejestracyjny będzie w Polsce podstawą do zarejestrowania samochodu kupionego w Unii. Resort infrastruktury zapewnia jednak, że do rejestracji wystarczy także karta eksportowa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama