reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Klauzula waloryzacyjna ocali umowę przy zmianie VAT

Aktualizacja: 13.02.2008

Wykonawcy mają obowiązek obliczyć cenę za przedmiot zamówienia, z uwzględnieniem stawki VAT obowiązującej w dniu składania ofert. »

Hipermarkety bez zezwoleń

Aktualizacja: 12.02.2008

Są trzy projekty ustaw w sprawie budowy hipermarketów. LiD i PO domagają się uchylenia ustawy o ich tworzeniu i działaniu, natomiast PiS chce złagodzić rygory procedury ubiegania się o zezwolenie. »

Można dofinansować zagraniczne wczasy

Aktualizacja: 12.02.2008

Senatorowie pracują nad zmianą ustawy o funduszu socjalnym. Dzięki temu pracodawcy będą mogli dofinansowywać pracownikom wczasy za granicą. »

Unia wymaga kontroli obrotu

Aktualizacja: 12.02.2008

Przedsiębiorcy handlujący z zagranicą towarami podwójnego zastosowania nie mogą korzystać z procedur uproszczonych. »

Dopuszczalne jest częściowe wygaszenie znaku

Aktualizacja: 12.02.2008

Możliwe jest częściowe wygaszenie znaku towarowego w obrębie jednej klasy towarów. »

Abonament medyczny podlega PIT

Aktualizacja: 12.02.2008

Fiskus prezentuje rozbieżne stanowiska w zakresie opodatkowania pakietów medycznych. Powszechny staje się pogląd, że samo otrzymanie, a nie korzystanie z abonamentu podlega PIT. Eksperci radzą, aby pracownik posiadający pakiet medyczny rozliczył się z niego z fiskusem. »

Nieuczciwi przedsiębiorcy wpisują konkurentów na listy dłużników

Aktualizacja: 11.02.2008

Na listę dłużników można trafić nawet wtedy, gdy wierzytelność będąca podstawą wpisu jest wątpliwa i niewymagalna. Dla przedsiębiorcy skutki takiego wpisu mogą być szczególnie dotkliwe. »

Dochodów zwolnionych z podatku nie wykazuje się w informacji PIT-8C

Aktualizacja: 11.02.2008

Podmioty wypłacające osobom fizycznym dotacje w ramach Programów Ograniczenia Niskiej Emisji, które są zwolnione z podatku, nie muszą wykazywać ich w informacji PIT-8C. »

15 lutego mija termin rozliczeń z PFRON za 2007 rok

Aktualizacja: 11.02.2008

Do piątku pracodawcy muszą rozliczyć w PFRON ubiegłoroczne dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych oraz finansowanie składek na ubezpieczenia społeczne tych osób. »

90 proc. podatników traci ulgę, bo nie zawiadamia fiskusa o spadku

Aktualizacja: 11.02.2008

Aby nie płacić podatku od spadku, najbliższa rodzina musi zawiadomić urząd skarbowy, że chce skorzystać ze zwolnienia. Oświadczenie uprawniające do ulgi trzeba złożyć w ciągu miesiąca od uprawomocnienia się postanowienia sądu. »

Dotacja dla dzieci pracowników

Aktualizacja: 11.02.2008

Pracownicy mogą wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o dofinansowanie zimowego wypoczynku ich dzieci. Zostanie on uwzględniony, jeśli firma tworzy fundusz socjalny. »

Pierwszy konkurs o unijne dotacje dla firm

Aktualizacja: 11.02.2008

Województwo opolskie jako pierwsze w Polsce ogłosiło konkurs o unijne dotacje dla firm. Nabór wniosków rozpocznie się 29 lutego. »

Zawieszenie nie dla wszystkich

Aktualizacja: 08.02.2008

Podatnicy nie będą musieli składać deklaracji VAT-7, jeśli zawieszą działalność gospodarczą. Prawa do zawieszenia nie będą mieli przedsiębiorcy zarejestrowani przez naczelnika urzędu skarbowego jako podatnicy VAT UE. Można skorzystać z przerwy w działalności gospodarczej składając aktualizację zgłoszenia rejestracyjnego. »

NFZ i ZUS w ciągu 30 dni wydadzą interpretację przepisów

Aktualizacja: 08.02.2008

Przedsiębiorca, który postąpi zgodnie z interpretacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Narodowego Funduszu Zdrowia, może uniknąć płacenia składek czy odsetek za zwłokę. »

REGON wraca na faktury VAT

Aktualizacja: 08.02.2008

Do czasu otrzymania potwierdzenia zarejestrowania jako podatnik VAT przedsiębiorca powinien mieć prawo do wpisywania na fakturach REGON-u jako numeru tymczasowego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama