reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Tylko pierwszy przedsiębiorca nie zapłaci kary

Aktualizacja: 24.02.2009

Wniosek o złagodzenie kary za udział w niedozwolonym porozumieniu będzie można złożyć, nawet jeżeli przedsiębiorca nie ma wszystkich dokumentów. »

Osoby zatrudnione na czas nieokreślony będą dłużej pracować

Aktualizacja: 24.02.2009

Dłużej niż 48 godzin tygodniowo będą mogły pracować osoby zatrudnione na czas nieokreślony. Będzie to zależeć od tego, czy zgodzą się podpisać tzw. klauzulę opt-out. »

Firma może rozłożyć na raty składki do ZUS

Aktualizacja: 24.02.2009

Firmy z branż szczególnie dotkniętych kryzysem, np. motoryzacyjne i te, które poniosły dotkliwe straty na opcjach walutowych, mogą ubiegać się w ZUS o ulgi w spłacie składek. Są to układy ratalne, odroczenia i umorzenia należności. »

Będzie "przewodnik" dla firm zaangażowanych w opcje

Aktualizacja: 25.02.2009

Zaangażowane w opcje walutowe firmy, które zechcą wystąpić przeciw bankom na drogę sądową, będą mogły skorzystać z "przewodnika" przygotowanego przez Prokuratorię Generalną - wynika z wtorkowego komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu. »

Firmy odczuwają skutki kryzysu

Aktualizacja: 24.02.2009

Skutki kryzysu na światowych rynkach finansowych są odczuwane przez firmy działające w Polsce. Począwszy od września każdy tydzień przynosi nowe informacje o skali problemu. Business Centre Club sprawdził, jak wiele firm dotknęły problemy i jakiego rodzaju. Internetowy sondaż został przeprowadzony w dniach 11 – 18 lutego wśród prawie 2 tys. członków BCC – menedżerów i właścicieli firm z całego kraju. Podobny sondaż przeprowadziliśmy pod koniec grudnia 2008. Ciekawie wygląda zestawienie aktualnych wyników z tymi sprzed dwu miesięcy. »

Firmy zapłacą wyższą składkę wypadkową

Aktualizacja: 23.02.2009

Od 1 kwietnia tego roku wiele firm zapłaci inne niż dotychczas składki wypadkowe. »

Współpraca z Urzędem gwarantuje łagodną karę

Aktualizacja: 24.02.2009

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie upraszczające procedurę składania wniosków o złagodzenie kary za udział w niedozwolonym porozumieniu. »

ZUS powinien umorzyć wszystkie składki

Aktualizacja: 25.02.2009

Rzecznik praw dziecka i posłowie apelują do rządu, aby poparł umorzenie wszystkich składek, jakich żąda ZUS od osób prowadzących firmy i przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. »

Rachunek jest niezbędny do zwrotu VAT

Aktualizacja: 23.02.2009

Spółki kapitałowe, którym po likwidacji zostaje VAT do zwrotu, nie powinny zamykać rachunku w banku, aby organ podatkowy mógł przelać pieniądze. »

Samorząd łatwiej udzieli koncesji na roboty

Aktualizacja: 20.02.2009

Przychody koncesjonariusza w zasadniczej części powinny pochodzić od użytkowników obiektu wybudowanego i eksploatowanego przez firmę, która uzyskała koncesję. »

Zmiany w prawie pracy nie złagodzą kryzysu

Aktualizacja: 20.02.2009

Rząd przygotował propozycje zmian w prawie pracy, które mają złagodzić skutki kryzysu gospodarczego. Pracodawcy chcą uelastycznić przepisy o czasie pracy, a związkowcy mieć wpływ na to, jak długo mogą pracować podwładni. »

Koszty założenia i obsługi rachunku bankowego można odliczyć od podatku

Aktualizacja: 23.02.2009

Wydatki związane z założeniem i utrzymaniem rachunku bankowego, tj. opłaty bankowe, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. »

Uproszczone zaliczki nie dla wszystkich opłacalne

Aktualizacja: 19.02.2009

Diś upływa termin wyboru uproszczonej zasady opłacania zaliczek przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Na co zwrócić uwagę, wybierając ten sposób rozliczeń? »

Od marca wyższa składka zdrowotna dla właścicieli firm

Aktualizacja: 19.02.2009

Osoby prowadzące firmy zapłacą w okresie od marca do grudnia tego roku z tytułu składki zdrowotnej 224,24 zł miesięcznie. »

Jednorazowa amortyzacja do 100 tys. euro

Aktualizacja: 19.02.2009

Mali podatnicy oraz podatnicy rozpoczynający działalność będą mogli korzystać z wyższego limitu w ramach przyspieszonej amortyzacji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama