reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Kratka znów decyduje o odliczeniu VAT

Aktualizacja: 06.05.2009

Podatnikom przysługuje prawo do pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką oraz od paliwa do tych aut – tak orzekło siedem WSA. Tylko WSA w Krakowie ma inne zdanie. »

Pracodawcy wciąż drukują pracownikom ZUS RMUA

Aktualizacja: 06.05.2009

Firmy nie korzystają z możliwości przesyłania e-mailem raportów o wysokości składek przekazanych do ZUS za swoich pracowników, bo w ten sposób pozbawiliby ich możliwości korzystania z bezpłatnej opieki medycznej. »

Pracodawcy mogą otrzymać dopłaty do wynagrodzeń dopiero jesienią

Aktualizacja: 06.05.2009

Rząd i partnerzy społeczni wciąż negocjują ostateczną wersję Pakietu Działań Antykryzysowych. Sejm może nie zdążyć z jego uchwaleniem przed wakacjami. »

Prąd dla firm tanieje

Aktualizacja: 07.05.2009

Zarząd poznańskiej Enei zadeklarował obniżkę cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw od czerwca, średnio o 4 proc., informuje "Parkiet". »

7,65 mln zł dla małych firm na działalność innowacyjną

Aktualizacja: 06.05.2009

Łącznie 7,65 mln zł z krajowych środków budżetowych będą mogły uzyskać w tym roku na działalność innowacyjną małe firmy - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. »

KPP popiera zastąpienie akcyzy samochodowej podatkiem ekologicznym

Aktualizacja: 06.05.2009

Zastąpienie akcyzy samochodowej podatkiem ekologicznym jest korzystne zarówno dla przemysłu motoryzacyjnego, jak i nabywców nowych aut - uważają eksperci Konfederacji Pracodawców Polskich. »

Ruszają zaliczki dla przedsiębiorców w ramach POIG

Aktualizacja: 06.05.2009

Przedsiębiorcy, którzy w 2008 r. oraz na początku 2009 r. zawarli z PARP umowy na dofinansowanie projektów unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, mogą starać się o zaliczki - poinformowała Agencja. »

Firmy tracą leasingowany sprzęt

Aktualizacja: 05.05.2009

Rośnie liczba firm, których nie stać na spłatę rat leasingowych. Część z nich traci kupiony w ten sposób sprzęt. Jednak firmy leasingowe twierdzą, że skala tego zjawiska nie jest duża. »

Państwa UE mogą samodzielnie wydłużać czas pracy pracowników

Aktualizacja: 05.05.2009

Tygodniowy czas pracy w UE nie będzie trwać 60 lub 65 godz. Polska może jednak stosować klauzule opt-out, które umożliwiają wydłużanie czasu pracy w różnych branżach. »

Unijne dotacje tylko dla najnowocześniejszych firm

Aktualizacja: 05.05.2009

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce zmienić kryteria dostępu do unijnych dotacji dla firm, tak by pieniądze wspierały tylko najnowocześniejsze projekty inwestycyjne. »

Wkrótce posłowie zaczną pracować na projektami ustaw o opcjach walutowych

Aktualizacja: 06.05.2009

Najpóźniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu lub nawet w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace sejmowej Komisji Finansów Publicznych nad poselskimi projektami ustaw o opcjach walutowych - poinformował w Sejmie przewodniczący tej komisji Zbigniew Chlebowski. »

Polskie firmy tną najwięcej etatów w UE

Aktualizacja: 05.05.2009

Według analiz unijnej agencji Eurofound, w I kwartale polskie firmy ogłosiły zwolnienie blisko 39 tys. pracowników. W firmach zniknęło 25 tys. etatów. Jest to najgorszy rezultat w Unii Europejskiej - akcentuje "Rzeczpospolita". »

Firmy nie zatrudnią inspektorów, ale przeszkolą pracowników

Aktualizacja: 04.05.2009

Pracodawcy nie będą musieli zatrudniać inspektorów ochrony przeciwpożarowej, ale wyznaczą pracowników odpowiedzialnych za zwalczanie pożarów. Małe firmy mogą być zwolnione również z tego obowiązku. »

Do 300 tys. zł bezzwrotnej pomocy na nowe miejsca pracy na wsi

Aktualizacja: 06.05.2009

Osoby fizyczne i firmy mogą składać wnioski o przyznanie unijnej pomocy dla mikroprzedsiębiorstw. Jest przeznaczona na utworzenie nowych miejsc pracy na terenach wiejskich. »

Będą ulgi w spłacie podatków dla zatrudniających niepełnosprawnych

Aktualizacja: 04.05.2009

Nowe rozporządzenie określi zasady przyznawania ulg w spłacie podatków przedsiębiorcom zatrudniającym osoby w niekorzystnej sytuacji i osoby niepełnosprawne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama