reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Bezpłatne usługi informacyjne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 28.07.2009

PARP przypomina przedsiębiorcom i osobom planującym założenie firmy o możliwości skorzystania z bezpłatnych usług informacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. »

Marketing społeczny bije rekordy popularności wśród firm w sieci

Aktualizacja: 28.07.2009

WoMM czy buzz to niektóre z internetowych strategii, które można z powodzeniem zastosować samemu, bez żadnych kosztów. »

Kosmetyki nadal są zwolnione z podatku

Aktualizacja: 28.07.2009

Kosmetyki, do których produkcji wykorzystany jest skażony alkohol etylowy, są zwolnione z podatku akcyzowego. »

Rząd przyjął program wspierania polskiego eksportu

Aktualizacja: 29.07.2009

Rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu program wspierania polskiego eksportu. Dzięki niemu zagraniczni przedsiębiorcy będą mogli łatwiej uzyskać kredyty na zakup polskich towarów i usług. »

Polscy pracodawcy nie spieszą się ze zwolnieniami

Aktualizacja: 28.07.2009

Mimo kryzysu polscy pracodawcy ostrożnie podejmują decyzje o zwolnieniach. Jeśli się na to decydują, to zwalniają pracowników o niższych kwalifikacjach, a na ich miejsce przyjmują bardziej wykwalifikowanych i doświadczonych - wynika z przedstawionego we wtorek dziennikarzom raportu spółki KMGP i PKPP Lewiatan. »

Rząd o odliczeniu VAT od samochodów z kratką i offsecie

Aktualizacja: 29.07.2009

Polska wystąpi do Rady Unii Europejskiej o zgodę na odliczanie 60 proc. podatku VAT przy zakupie samochodów z tzw. kratką. We wtorek na posiedzeniu rządu przyjęto wniosek ministra finansów w tej sprawie - poinformowało w komunikacie biuro prasowe rządu. »

Firmy chcą zarobić na niepotrzebnych szkoleniach

Aktualizacja: 29.07.2009

Nawet 1 tys. zł może zapłacić pracodawca za nieobowiązkowe, dodatkowe szkolenie pracownika z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bhp - ostrzega "Gazeta Prawna". »

Do końca lipca należy wnieść opłatę środowiskową

Aktualizacja: 27.07.2009

Przedsiębiorca korzystający w pierwszym półroczu 2009 r. ze środowiska w ramach prowadzonej działalności, jest zobowiązany do końca lipca uiścić z tego tytułu opłatę. »

Firmy złożą jeden wniosek o dopłaty do pensji

Aktualizacja: 27.07.2009

Pracodawca ubiegający się o subsydia płacowe dla pracowników będzie musiał przedstawić program naprawczy i złożyć oświadczenie, że nie zwolni podwładnych. »

Rada nadzorcza samodzielnie zwoła walne zgromadzenie

Aktualizacja: 24.07.2009

Rada nadzorcza będzie mogła samodzielnie zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie w spółce akcyjnej, gdy uzna to za wskazane. »

Pracodawcy zapłacą za cytologię

Aktualizacja: 24.07.2009

Od przyszłego roku kobiety podejmujące pracę lub już pracujące będą miały obowiązek wykonywania co dwa lata badań cytologicznych i mammograficznych. Ich koszt obciąży pracodawców. »

Nie będzie podwyżki podatków w 2010 roku

Aktualizacja: 27.07.2009

Eksperci wyrażają aprobatę dla decyzji premiera, który poinformował w piątek, że w 2010 r. nie będzie podwyżki podatków. Decyzję szefa rządu uznają jednak za ryzykowną i bardziej polityczną niż merytoryczną. »

Pół miliona euro dla firm zagrożonych z powodu kryzysu

Aktualizacja: 23.07.2009

Przedsiębiorstwa dotknięte kryzysem będą mogły, nie ponosząc kosztów, skorzystać ze szkoleń i doradztwa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. »

Firma przyjmie na praktyki także absolwenta gimnazjum

Aktualizacja: 23.07.2009

Przedsiębiorcy będą mogli zawierać umowy o odbycie praktyk z absolwentami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przed 30 rokiem życia bez ingerencji organów administracji państwowej. »

Przedsiębiorcy apelują do prezydenta w sprawie pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 24.07.2009

Biznesmeni zrzeszeni w Kongresie Przedsiębiorczości zaapelowali w czwartek do prezydenta o pilne podpisanie ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu dla pracowników i przedsiębiorców. Uważają, że w drugim półroczu 2009 r. kryzys gospodarczy może się zaostrzyć i firmom będą potrzebne rozwiązania przewidziane w ustawie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama