reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > OC nie tylko dla rzeczoznawców

OC nie tylko dla rzeczoznawców

Nie tylko rzeczoznawcy, ale również firmy, które ich zatrudniają będą musieli się ubezpieczać od odpowiedzialności za szkody wyrządzone w wyniku błędnej wyceny nieruchomości.


ZMIANA PRAWA


Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia z dnia 21 września 2004 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego (Dz.U. nr 207, poz. 212). Zmiany mają na celu rozszerzenie obowiązku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej również na przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie szacowania nieruchomości za pośrednictwem osób posiadających uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.


Nowelizacja ma zapewnić większą spójność rozporządzenia z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2004 r. nr 261, poz. 2603 z późn. zm.). Zgodnie z jej przepisami obowiązkowemu ubezpieczeniu OC za szkody związane z wykonywaniem czynności zawodowych podlegają nie tylko rzeczoznawcy, ale i przedsiębiorcy, którzy sami, nie posiadając uprawnień zawodowych, prowadzą działalność za pośrednictwem zatrudnionych osób z licencją.


Rozwiązania przyjęte w obowiązującym rozporządzaniu błędnie ograniczają ten obowiązek jedynie do samych rzeczoznawców.


ADAM MAKOSZ

adam.makosz@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama