reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Są szanse na realizację projektu Tetra

Są szanse na realizację projektu Tetra

Nadal są szanse na realizację projektu Tetra w ramach offsetu. Uruchomienie Tetry, w realizację której zaangażowane są Prokom i Computerland, może nastąpić najwcześniej po wyborach do parlamentu - poinformował wiceminister gospodarki Krzysztof Krystowski.

"Tetra pozostaje nadal jednym z projektów offsetowych. Ciągle trwają rozmowy pomiędzy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji i konsorcjum mającym realizować projekt" - powiedział Krystowski na konferencji prasowej. "Wydaje się, że w tym Sejmie nie ma możliwości uchwalenia ustawy niezbędnej do uruchomienia projektu. Na rozstrzygnięcia w tej sprawie trzeba będzie poczekać do wyborów" - dodał.Tetra jest to projekt utworzenia systemu łączności dla resortu spraw wewnętrznych i dla ratownictwa."Realizacja Tetry w najlepszym razie rozpocznie się w następnej kadencji Sejmu, ale istnieje również niebezpieczeństwo, że w ogóle nie będzie on (ten projekt) realizowany" - powiedział na tej samej konferencji Michał Kleiber, minister nauki i informatyzacji.Prokom i Computerland należą do konsorcjum, które ma realizować projekt. W styczniu rząd podpisał aneks do umowy offsetowej z koncernem Lockheed Martin, który obniżył wartość offsetową projektu Tetra. Według doniesień prasowych, wartość projektu obniżono do 400 mln USD z 1,4 mld USD. Spadek wartości offsetowej oznacza mniejsze wpływy dla spółek współtworzących system - Prokomu i Computerlandu.Lockheed Martin zobowiązał się do zrealizowania offsetu - czyli inwestycji w polską gospodarkę, kompensujących zakup samolotów F-16 - na kwotę 6,028 mld dolarów. Umowy związane z zakupem przez Polskę 48 samolotów produkowanych przez koncern Lockheed Martin zostały podpisane w kwietniu 2003 roku. Na wypełnienie zobowiązań offsetowych Lockheed Martin ma 10 lat.Jak poinformował Krystowski, Lockheed Martin zadeklarował wykonanie w 2004 roku zobowiązań offsetowych na kwotę 1,28 mld USD wobec 912 mln USD przewidzianych w harmonogramie offsetowym. Komitet offsetowy zaakceptował dotychczas zobowiązania Lockheeda na kwotę 935 mln USD.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Siwka

Maciej Siwka jest adwokatem, partnerem zarządzającym w Kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama