| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rynek leasingu ruchomości wyniósł ponad 3 mld zł

Rynek leasingu ruchomości wyniósł ponad 3 mld zł

Szacunkowa wartość ruchomości oddanych w leasing w pierwszym kwartale 2005 roku wyniosła 3,05 mld zł, czyli ponad 20,5 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2004 roku - poinformowali przedstawiciele Związku Przedsiębiorstw Leasingowych (ZPL).

W pierwszym kwartale 2004 roku wartość wyleasingowanych ruchomości wyniosła 2,53 mld zł. Wzrost leasingu ruchomości w pierwszych trzech miesiącach tego roku zgodny jest z przewidywaniami przedstawicieli ZPL. W styczniu szacowali oni, iż w całym 2005 roku wzrost leasingu ruchomości może wynieść około 20 proc., w porównaniu do roku 2004.ZPL zamierza rozpocząć w tym roku promocję leasingu konsumenckiego. Już w maju ma ruszyć kampania reklamowa, mająca na celu promowanie leasingu dla osób fizycznych. W kampanii weźmie udział 10 największych firm leasingowych w Polsce. Każda z nich będzie sprzedawać produkty pod własną marką. "Dziesięć firm, które na co dzień konkurują ze sobą, przeprowadzi wspólną kampanię reklamową, aby przekonać klientów, że leasing prywatny może być alternatywą dla kredytu bankowego" - powiedział Tomasz Gutowski z ZPL.Przedstawiciele ZPL nie chcieli ujawnić kosztów tej kampanii. W pierwszym kwartale tego roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2004 roku, najbardziej wzrósł segment "samoloty, statki i kolej" (o 457,14 proc., do 195 mln zł). Segment komputerów i sprzętu biurowego wzrósł o 63,63 proc. (90 mln zł), a - maszyn i urządzeń - o 57,4 proc. (850 mln zł).Leasing środków transportu drogowego wzrósł zaledwie o 4,16 proc. i wyniósł 1.875 mln zł. Zdaniem przedstawicieli ZPL, winę za to ponosi zła koniunktura na rynku nowych samochodów. Największe firmy w segmencie leasingu ruchomości w pierwszym kwartale tego roku to: EFL (15 proc. udziału), Raiffeisen Leasing (9,5 proc.) i BRE Leasing (7,8 proc.).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »